Slice Tool i rollover

Mam dwa pytania:

  1. W jaki sposób można wycinać narzędziem slice tool inne kształty niż prostokąt (np. koło)?

  2. Gdzie jest klawisz z funkcją rollover w image ready?

Nie ma takiej możliwości, slice tool służy do dzielenia obrazu na mniejsze części, zapisywane potem do oddzielnych plików. A plik graficzny ma zawartość prostokąta. :slight_smile: Tak więc nie jest to możliwe.

Można piórem (linie prsote) a następnie PPM na pióro ostatnia opcja i możesz regulować tzw. przesuwać i zaokrąglać :slight_smile:

Nie pomyliły ci się cięcia ze ścieżkami? :stuck_out_tongue:

niema żadnego klawisza :expressionless:

Tworzysz dwie warstwy.

Na jednej malujesz coś co ma być pokazywane bez najechania myszką,

a na drugiej po najechaniu myszką.

Przechodzisz do Imageready, włączasz sobie okienko:

window -> web content .

Klikasz w

8ed0d01de276e4f1.jpg

I widzisz, że pojawia Ci się w tym okienku dodana część “over”.

Wyłączasz teraz z widoku warstwę, która ma nie być pokazana po najechaniu myszką (czyli tą co chcesz ujrzeć po najechaniu myszką musisz dać na widoczną).

Klikasz jeszcze raz w create rollerover state i zobaczysz pojawioną część ‘down’ .

Teraz robisz z warstwami na odwrót - wyłączasz tą, co ma niebyć widziana, gdy nienajeżdżamy myszką.

I teraz save- optimized as :wink:

rss chyba nie :oops:

:hmmm:

Dobra, ale zacznijmy od tego, że slice tool nie służy do wycinania :lol:

rss wyjaśnił do czego ono służy.

Jeśli chodzi o wycinanie, to oczywiście można posłużyć się dowolnym narzędziem do zaznaczania.

też prawda :slight_smile:

kiwi12345 , slice tool służy do cięcia grafiki na potrzeby internetu, narzędzie to pozwala określić, gdzie się kończy jeden obrazek, a zaczyna drugi.

natomiast wycinanie to całkiem inna funkcja, wycinać można wieloma narzędziami, ale najbardziej popularne są Marquee Tool, Pen (tutorial o wycinaniu piórem jest w poradniku) oraz maskowanie (ten tutek też :stuck_out_tongue: )

rss chodziło mi właśnie o pocięcie obrazka żeby zapisać go potem w formacie html. Poprostu źle się wyraziłem

Jeśli chodzi o zwykłe wycinanie to już co nieco wiem :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi :smiley: