Slider lub mały dotykowy, jaki kupić?

No właśnie mam taki dylemat miałem ostatnio przez dłuższy czas Toshibe g810 bardzo fajny telefonik ale jak dla mnie trochę za cichy i za duży dla tego chciałem coś mniejszego najlepiej rozsuwany albo jak jakiś istnieje, to mniejszy dotykowy niż G810 (ale z tego co się zorientowałem to jeden z mniejszych dotykowych :\ )najważniejsze żeby miał GPS co najmniej tak dobry jak w G810 no i dobrze żeby miał Wi-Fi choć nie koniecznie. Myślałem nad E66 ale wczoraj byłem widziałem i przetestowałem i jakoś symbian mi nie specjalnie pasuje wolałbym coś z WM tak jak w G810 miałem, jeszcze na uwadze mam S8300 tyle że ten z kolei jest bez żadnego OS #-o ale ma GPS więc jakoś może bym przeżył, wie ktoś może jak tam jest z zainstalowaniem np. Auto mapy ? No i czy istnieje wogóle taki telefon pod moje wymagania ? co do ceny dodam że na bank będzie używka (nie widzę sensu kupować nowego) coś do ±700zł by mnie interesowało…

mały ekran dotykowy to IMO głupota… 2,8cala to jest minimum, choć taki ekran komfortowy nie jest… jak masz 700zł to polecam iPhone, system jest, aplikacji trochę też jest, ma 3,5cala ale w panoramie i ma malutką ramkę więc jest całkiem mały i cieniutki :wink: iPhone 2G 8GB oczywiście, do 700zł masz całkiem interesujący stan… i na fonie bez OS jesteś skazany na wbudowany program do GPS… porównaj sobie wymiary iPhone i G810…

G810: 112,50 x 61 x 13,90 mm

iPhone: 115 x 61 x 11,60 mm

cieńszy i delikatnie dłuższy ale za to masz dobry ekran, 2,8cala to mikrus, wiem bo miałem MDA Vario :wink:

przeglądanie neta jest dużo przyjemniejsze niż w fonie z WM, najlepiej sam sprawdź w jakimś salonie Orange, Ery, iSpocie czy innych takich gdzie masz iPhone na wystawie… i nie używaj paznokcia do używania ekranu tylko palca :wink: (też miałem to przyzwyczajenie z WM przez 1 dzień używania iPhone :stuck_out_tongue: )

no tak iphone… mój znajomy miał takiego to nawet nic przez bluetooth’a nie mógł wysłać ani odebrać bo takowy był do czego innego przeznaczony, a nie będę ukrywał że bez bluetooth’a telefon mnie absolutnie nie interesuje min. przez to że sparuje sobie telefon z idrive’m w aucie co jest bardzo wygodne i przydatne i szkoda żeby się marnowało ,pomijając nawet to, to poczytałem sobie o rejestracji tych iphone’ów i darmowym oprogramowaniu którego praktycznie nie ma więc iphone’owi podziękuj, poza tym powinien mieścić się w kieszeni(pisałem wcześniej że nawet G810 był ciut za duży ) ;)chcę nie duży telefon bo w sezonie letnim dużo jeżdżę rowerem i taka"cegła" trochę jednak wadzi gdy się jeździ w terenie , zatem jeśli mniejszy telefon dotykowy mija się z celem to muszę zapomnieć o dotykowych . Więc proszę o jakieś propozycję sliderów, sensownych …

90% telefonów sprzedawanych jako “dotykowe” u operatorów ma ekrany dotykowe-

Czyli zwykły LCD pokryty warstwą dotykową jaką można kupić na allegro do normalnego monitora LCD… Macie wyświetlacz na docisk. Tylko telefony pow. 1000 zł mogą mieć ekrany typu multitouch. Technologia ta jak narazie jest jeszcze drogra. Usprawiedliwia to M.in cene takich telefonów jak Iphone czy LG arena lub niektórych modeli HTC. Takie telefony są drogie m.in ze względu na wyświetlacz. To co nam wciskają w salonie u operatora to w rzeczywistości w 90% telefony z ekranem oporowym którym trzeba docisnąć ekran ( czasem mocniej czasem lżej) ale trzeba docisnąć na opuszek palca taki ekran nie zadziała…

Więc odradzam dotyk no chyba że droższe modele…

Ze sliderów polecam: LG G7050 Moja siostra do dziś go używa… niezniszczalny telefon ;p :slight_smile:

nie tyle mi ten fakt przeszkadzał co wielkość “dotykowców”

zresztą G810 chyba multitouch"a nie posiada a nie musiałem wiercić w nim dziury palcem :stuck_out_tongue:

ha dobry żarcik =D>

Nie wciskaj ciemnoty - ekran oporowy działa na opuszek palca, ba - działa na wszystko i to jest ich największa zaleta - pojemnościowy działa tylko na opuszek palca i to jest dla mnie niewygodne. Poza tym coś ty się tak uparł, że oporowy = gorszy? Dobry oporowy w niczym nie ustępuje pojemnościowemu.

po pierwsze BT jest, wystarczy doinstalować iBluetooth i odbieramy i wysyłamy pliki jakie chcemy… po drugie jak masz radio w aucie wygodniejszym rozwiązaniem jest dokupienie za parę groszy transmitera FM do iPhone… i darmowego softu jest od zawalenia, niby jest więcej aplikacji płatnych ale na iPhone masz AppStore z 180000 aplikacjami i ciągle rośnie… a na fony z WM freeware programy w większości się do niczego nie nadają, bez płatnych to nie jest to samo, tyle że płatność w AppStore jest ułatwiona, kupujesz zdrapkę iTunes i kupujesz aplikacje za to (o muzyce nie mówię bo i tak w polsce to się tylko mp3 kradnie) no ale w WM masz płatne programy na swoim fonie nawet a o tym nie wiesz… albo i wiesz… ale powiem tylko że w iPhone jest też taka możliwość, tyle że tu masz zawsze świadomość że kradniesz, czasem na forach o WM nawet nie piszą że ten program jest scrackowany i nie piszą ile kosztuje… nie ma to jak słuchać ludzi, którzy nie mieli nawet iPhone… a rejestrację iPhone normalnie codziennie robisz #-o raz chyba wystarczy i koniec, zawsze można poszukać gotowych kont (pewnie na bugmenot są ale nie mam pewności)

po pierwsze idrive to nie radio :stuck_out_tongue:

po drugie to szukając dla ciebie wytłumaczenia co to idrive natknąłem się na to

więc tu wychodzi nawet na plus dla iphone'a (gdyż jest w pelni kompatybilny ) :)

po trzecie po kiego mi transmiter FM ? połączenie telefonu z autem miało całkiem inny cel :stuck_out_tongue:

co do obsługi i programów to już się bardziej zorientowałem, poczytałem itd. no i rzeczywiście nie wygląda to najgorzej

tylko ciągle mnie martwi jego rozmiar może dokuczać np. podczas jazdy rowerem …A jak wygląda sprawa z GPS’em w iphon’ie ?i czy warto dopłacać do 3G te 200~300zł ?dużo lepszy od zwykłego iphone’a ?

2G nie ma GPS, 3G ma, i tyle z ważniejszych rzeczy :wink: no i 2G ma z tyłu metalową obudowę i kawałek plastiku a 3G ma sam plastik… no i 3G ma obsługę 3G do neta ale to nie istotne…

co do roweru… jeździłem z nim dłuższe trasy na mtb 26 cali i nie przeszkadzał, nawet przy bmx 20 cali przy robieniu czegokolwiek nie przeszkadza… chyba że masz rurki to każda rzecz w kieszeni przeszkadza

do iPhone są nawigacje, i to nie jedna ale ja miałem 2G i nie potrzebowałem GPS więc się tym nie interesowałem :wink:

ja miałem plany wymiany iPhone 2G 8GB na iPhone 3G 16GB z 2 względów:

-kolor biały

-8GB dodatkowo

ale i tak go w końcu sprzedałem… nie że chciałem, musiałem ze wzg. kasowych :wink: