Slideshow we flash czym wykonac?


(Iiyama) #1

Witam.

Od pewnego czasu majstruje przy swojej stronce WWW. No i mam zamiar na niej dodać klika galerii swoich zdjęć (makro). Ale. Nie chcę uploadować każdego JPG-a, bo nie miałby to zbytnio sensu. Więc sobie wykancypowałem sobie że może by taką galerię, dziabnąć we flash-u. Ale tu pojawia się pewien problem programy które wykopałem w sieci generują taki slideshow na podstawie zuploadowanych obrazków . A nie o to mi chodzi. Zależy mi na jakimś przede wszystkim "idiotoodpornym" generatorze który by wypluwał po prostu jednego flasha z daną kolekcją wgraną w nim bez żadnych dodatkowych plików.


(Bor1904) #2

Z mojej wiedzy wynika iż jest to zły pomysł ponieważ użyszkodnik chcąc obejrzeć cokolwiek będzie musiał czekać aż wszystko się załaduje - niech to bedzie choć kilkanaście zdjęc po kilka MB ... nie brzmi zachęcająco.

Pomijając elastyczność takiego rozwiązania.

pzdr


(Iiyama) #3

No to żeś waść pomógł. :confused: Takie rozwiązania akurat w tym konkretnym wydaniu ma rację bytu, zwłaszcza że w dole pod pokazem slajdów widziało by mi się umieścić miniaturki. A drugie że przynajmniej w ten sposób jestem w stanie choć trochę złodziejom utrudnić dostęp do mojej pracy.

PS.

Konkrety mnie interesują a nie to czy coś jest lekkie czy ciężkie dla łącza .


(djgrzenio) #4

najlepiej by było zrobić tak żeby flash pobierał info o plikach z xml, flasz będzie lekki dzięki temu.

tutek po polsku: http://riser.wordpress.com/2009/03/21/h ... -tutorial/


(Iiyama) #5

No nie ewidentnie mnie nikt tu nie słucha. Ale dobrze jeszcze raz. Interesuje mnie tylko i wyłącznie rozwiązanie z jednym konkretnym plikem SWF.

żadne XML-e czy też inne mieszane rozwiązania. To musi być takie a nie inne rozwiązanie.

Tych galerii będzie odpowiednio dużo więc nie grozi to tym że SWF-y będą niebotycznie wielkie.

Tą metodę znam ale ona nie pasuje do założeń.

I żeby było jasne nie siedzę na laurach i nie czekam tylko na Waszą pomoc, też szukam.

-- Dodane 30.03.2012 (Pt) 0:35 --

No więc, rozwiązanie już znalazłem i jest takie jak chciałem. Za pomoc wielkie dzięki. Po odpowiedź odsyłam do www.Google.com .