Slimjet: jak wyłączyć podpowiedzi wyszukiwania?

Kiedy zaczynam coś wpisywać w pasku adresu, pojawiają się podpowiedzi wyszukiwania. W ustawieniach, w sekcji Synchronizacja i usługi Google mam wszystko wyłączone i w ogóle nie korzystam z synchronizacji. Przeszukałam ustawienia i nie potrafię znaleźć nic więcej odnośnie wyszukiwania.
Może istnieje jakiś dodatek, który to wyłączy?
Przeszkadza mi to niezmiernie, bo używam słów kluczowych i często coś się przestawia i po wpisaniu słowa kluczowego oraz kliknięciu Enter zamiast przejść do wybranej witryny, otwierają mi się wyniki jej wyszukiwania Google, bo to jest pierwsza podpowiedź, a dopiero na drugim miejscu pojawia się to słowo kluczowe. Niby po usunięciu tej podpowiedzi wraca do normy, ale tylko na jakiś czas.
Problem jest na lapku z Windows.

@januszek - no przecież napisałam, że tam mam wszystko wyłączone

To jeszcze to przychodzi mi do głowy:

@januszek Wstępne wczytywanie stron też mam wyłączone

No wiesz co?? To samo byś miała na telefonie i komputerze. Wygoda jak nie wiem. Co do tematu, to ten cały Slimjet, to są - wg. mnie - same kłopoty i nerwy… Wróć do Chrome’a i będzie dobrze.

1 polubienie

Nie ma gwarancji, że u źródła nie są skopane podpowiedzi i słowa kluczowe.

Może zamiast wyszukiwania bezpośrednio z paska adresu, otwórz stronę google.pl i dopiero wtedy wyszukuj? Jeśli tak zrobisz to masz dwie opcje do wyłączenia w ustawieniach (na google.pl).

W prawym dolnym rogu kliknij Ustawienia → Ustawienia wyszukiwania.
Wyłącz opcję Personalizacja wyszukiwarki.

oraz

W prawym dolnym rogu kliknij Ustawienia → Ustawienia wyszukiwania → Inne ustawienia.
W sekcji „Pulpit” wyłącz opcję Autouzupełniaj na podstawie wyszukiwań zyskujących popularność.

Jeśli powyższe nie zadziała, a używasz blokera reklam uBlock Origin, to zostaje opcja bardziej brutalna czyli wyłączenie JavaScript na google.pl (w innych blokerach reklam być może też jest taka opcja).

W rezultacie nic się nie wyświetla kiedy coś wpisujesz

No to by dopiero było upierdliwe i co wtedy z działaniem słów kluczowych?
To już wolę tak jak jest, niż otwierać najpierw stronę wyszukiwania google :stuck_out_tongue:
Skoro się nie da tego wyłączyć to trudno. Myślałam, że po prostu nie umiem tego zrobić, ale wygląda, że to jakiś problem Slimjet. Rozumiem, że w Google Chrome można te podpowiedzi całkowicie wyłączyć?

Nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj tak: wejdź we flagi, a konkretnie w tę:
slimjet://flags/#omnibox-drive-suggestions (przeklej do paska adresu)
i zmień na Disabled

@Radek68 - nie ma tam takiej opcji. Jest tylko: Omnibox Google Drive Document suggestions
Mimo to wyłączyłam i zrestartowałam przeglądarkę, ale nic się nie zmieniło. Z drugiej strony to rzekomo dotyczy dokumentów Dysku Google…

Tak, miałem na myśli tę opcję: Omnibox Google Drive Document suggestions.
Nazwa trochę myląca.
Domyślne, od którejś aktualizacji Chrome, najpierw pojawiają się sugestie z historii wyszukiwania z Google i autouzupełnianie z wyszukiwarki. A tego nie chcemy.
Po zmianie na początku powinny wyświetlać się odwiedzone strony, a nie sugestie wyszukiwania w Google. A to już krok w dobrą stronę.

Poszukałbym jeszcze innych opcji z „Omnibox” w nazwie, jest ich sporo, ale nie wiem co robią dokładnie, a opis nie zawsze to mówi.

1 polubienie

Niby mam wyłączone zapisywanie historii na koncie Google, ale jak teraz sprawdziłam, to właśnie jako sugestie wyświetlają mi się ostatnie wyszukiwania w Google i na Allegro, a później odwiedzane strony. Chyba więc wyłączenie tego Omnibox Google Drive Document suggestions nie pomogło :frowning:
Wygląda, że faktycznie będę w końcu musiała porzucić ten Slimjet :confused:

A w google chrome nie działa to tak samo? Tam przecież też pojawiają się sugestie. I w innych przeglądarkach też…

@Radek68 nie wiem, nie używam Google Chrome. Też jestem ciekawa, jak to działa w innych przeglądarkach i czy w którejś da się całkowicie wyłączyć jednocześnie korzystając ze słów kluczowych.
Generalnie, to by mi aż tak nie przeszkadzało, gdyby się nie wciskało przed słowo kluczowe. W sensie, że np. wpisuję sobie gig, klikam Enter i chcę aby mi się otwarła strona meteo.gig.eu, a tymczasem otwiera się strona z wyszukiwaniem słowa „gig” w Google. I dopiero jak tą sugestię usunę, to na jakiś czas jest spokój, ale później znów mi to włazi przed słowo kluczowe

gig to alias do tej (meteo.gig.eu) strony, tak?
Szczerze mówiąc nie znam innych przeglądarek z aliasami. Ale może są.

Tak, tzn. takie mam słowo kluczowe przypisane do tej strony

@betmariss Czemu ty rezygnujesz ze wszystkich udogodnień? Tak tylko pytam.

Co do tego podpowiadania, dałbym sobie spokój.

Dla mnie udogodnieniem są słowa kluczowe, nie podpowiedzi. Poza tym już pisałam, że nie przeszkadzałyby mi, gdyby się nie wciskały w miejsce słów kluczowych

Miałem na myśli:
Synchronizacja z chmurą;
To udogodnienie nie wiem jak!