Slimjet: jak zmienić domyślny format zrzutu?

Slimjet domyślnie zapisuje zrzuty ekranu/całej strony w formacie JPG. Czy da się gdzieś zmienić, aby zapisywał w PNG, tak żeby nie trzeba było każdorazowo klikać w wybór formatu i przestawiać na PNG? Dodatkowo w przypadku niektórych bardzo długich stron te zrzuty wychodzą jakieś ułomne, więc może rozwiązaniem będzie jakiś dodatek, który robi zrzuty całych stron?

https://alternativeto.net/browse/search/?q=screenshot&platform=windows

@jajecpl Ale ja nie szukam programu do zrzutów ekranu, tylko chciałam zmienić domyślny format zapisu zrzutu w Slimjet, ew. jakiś dodatek do przeglądarki. Zresztą większość programów do zrzutu nie radzi sobie z przewijaniem okna. Swego czasu wypróbowałam ich całą masę i z darmowych tylko nieliczne jako tako sobie radziły ale i tak nie były zbyt wygodne. Używam starszej, darmowej wersji FastStone Capture, która jest bardzo wygodna, niestety zrzuty całych stron robi różnie, czasem wyjdzie a czasami nie
@Edycja:
A, widzę że dodałeś odnośnik do rozszerzenia, już sprawdzam :slight_smile:

open screenshot robi zrzuty całych stron, jak na zdjęciu powyżej, i to jest dodatek do chrome/slimjet jeden diabeł.

1 polubienie

Oki, wypróbuję, jednak nadal chciałabym się dowiedzieć, czy da się zmienić to domyślne ustawienie. Może ktoś się orientuje?

@jajecpl - niestety, do niczego ten dodatek. Raz, że wcale nie zrobił zrzutu całej strony, tylko ją obciął gdzieś w połowie, chociaż wybrałam, że ma być przewijana strona, to jeszcze nie zapisuje się automatycznie w wybranym folderze czy tam na pulpicie, tylko otwiera w jakimś edytorze jako karta w przeglądarce i dopiero trzeba znów klikać żeby go pobrać, a nie ma żadnych ustawień, aby to zmienić.
Ogólnie zależy mi na jak największej automatyzacji, żeby nie trzeba było co chwila w coś klikać, czegoś wybierać. Ma robić zrzut całej strony i zapisywać w raz wybranym miejscu o nic nie pytając.
Edycja, zrzuty wybranych fragmentów i inne bzdety są mi całkowicie zbędne. Priorytetem jest jak najmniej klikania :wink:

@jajecpl - ale używałeś tego dodatku?
Bo poszukać w sklepie Google wg opisu, to ja sama potrafię, tylko nie chcę testować 10 dodatków w ciemno. Dlatego zapytałam na forum :wink:

Najgorzej te dodatki obsługują wszystkie te nawigacje w trybie:

position: fixed

position: sticky

Jakiś umie je zostawić na górze a nie duplikować w regularnych odstępach co wysokość “monitora”?

Właśnie zainstalowałem i użyłem:

Zapisał brzydkie linie podziału jak niski masz monitor i jakieś strzałki własne dodał.

obraz

1 polubienie

@jajecpl - i zapisuje automatycznie w PNG w wybranym folderze bez zbędnego klikania i wybierania różnych opcji?

Jakie linie podziału??, a strzałki są moje do szybkiego przewijania góra-dół strony.

@krystian3w - no właśnie, to mi ten FastStone Capture też często taką padakę robi, że dodaje jakieś linie

Przewiń do playstation, strona nie podkreśla tytułu, przy okazji przekreślając miniaturkę.

No musisz kliknąć, czy chcesz png, czy pdf, możesz sobie nawet po tym rysować, tekst dodawać itp

TYlko na DP takie coś, monitor 1920x1200 wp.pl już normalnie chyba:

@jajecpl - no to właśnie tego chcę uniknąć! Nie chcę musieć niczego wybierać ani tym bardziej rysować. Chcę jak najmniej klikania. Ma się automatycznie zapisywać zawsze w PNG, zawsze w raz wybranym miejscu. Po prostu klikam w ikonkę i to mi robi zrzut całej strony i zapisuje np. na pulpicie w PNG. Niczego nie wybieram, nie klikam w żadne opcje. To jest właśnie zmorą tego typu programów, że zawracają gitarę jakimiś bzdetami, a wybierz czy chcesz to, czy tamto, a kliknij jeszcze tu albo tam, esz…


Chyba prościej się nie da. W ustawieniach pogrzeb.
A całe strony to chyba w PDF powinno się zapisywać, do wygodnego przeglądania później?

@jajecpl - niestety, ten dodatek też nie zapisuje zrzutu automatycznie, tylko otwiera jako kartę w przeglądarce. Na szczęście zrzut wykonuje prawidłowo i zapisuje domyślnie w PNG, jak już się kliknie w to “zapisz jako obraz”. Można też przypisać skrót klawiszowy, żeby nie trzeba było wybierać z menu, więc wydaje się całkiem spoko. Szkoda, że nie można pominąć tego klikania w “zapisz jako…”, tak jak np. w FastStone Capture. Ogólnie ten programik byłby najlepszy, tylko niestety, koślawo działa w nim ta opcja zrzutów przewijanych okien…