Slipy na basen/do aquaparku

Dziwne i jednocześnie ciekawe pytanie. Jaki macie stosunek do chłopaków/mężczyzn noszących bardziej „odkrywające” stroje kąpielowe tzn. slipy na basen/do aquaparku. Możecie podzielić się swoimi emocjami które towarzyszą wam kiedy widzicie taki ubiór basenowy. Może coś was skłania do określeń typu homo itd? Może w ogóle nie zwracacie na to uwagi?

Pytane co rozumiesz przez „odkrywające”? Ja spotykam

  1. Sportowe Kąpielówki męskie Boom Splice 7cm Brief AM Speedo granatowo-błękitne co ciekawe na jednym z basenów, na który chodziłem taki wykrój był bezwzględnie wymagany. Zazwyczaj też osoby, które ostro pływają noszą takie kąpielówki.
  2. Pełne Kąpielówki męskie Gala Logo Aquashort Speedo czarno-białe
  3. U kobiet standardem jest strój jednoczęściowy Strój kąpielowy HydraStrong Solid Fastback Nike Swim czarny

No i powyżej wymienione nie robią na mnie żadnego emocjonalnego wrażenia typu homo. Generalnie nie patrzę w ten sposób na użytkowników basenu. Dla mnie ważne jest żeby tor był w miarę pusty i ewentualnie żeby znalazł się ktoś na torze obok, kto nada tempa, z kim można się pościgać, potem jakieś bicze wodne, sauny itp. Generalnie będąc na basenie skupiony jestem na rekreacji.

Ten model jest fajny i wygodny.

Fajne ale jednak rzadko spotykane. Króluje to co jest w przybasenowych sklepikach. Może by autor pytania wkleił przykłady strojów jakie ma na myśli?

Coś w tym stylu:


R (1)

Bez wątpienia takie stroje są dużo rzadsze niż te bardziej zabudowane więc logicznym jest fakt, że mogą wywoływać skrajne emocje. Od kilku osób już słyszałem co myślą o takim stroju i opinie raczej były negatywne. (był to mały procent ale jednak)

Jak dla mnie to zupełnie standardowe slipy basenowe. Jak chodziłem za dzieciaka na basen to praktycznie innych nie było. Wtedy homo to było dwóch mężczyzn trzymających się za rękę na krakowskim rynku a nie to kto co ubrał na basen :wink:
Ty pewnie jesteś dużo młodszy więc jesteś pod presją obecnego pokolenia, musisz więc sam zadecydować co dla Ciebie będzie najlepsze. Model który wkleiłeś jest w każdym przybasenowym sklepiku jako standard, są też takie dłuższe Szkolenie ratownik wodny SL-WOPR 2014 - YouTube

Wg mnie dziś moda pozwala na wiele, trzeba sobie zadać pytanie czy będę się czuł komfortowo i tyle. Pozdrawiam :slight_smile:

Nie wpadłbym na to, że to jakiś problem. Ja na basenie widzę osoby, które wręcz afiszują się ze swoją orientacją i noszą tęczowe stroje, albo mają w tych barwach akcesoria. I co? I nic!

Skąd, był czas, że tylko takie były, ale zostały w większości wyparte, bo są o prostu mniej wygodne.

Sporo zależy też od budowy ciała.

Właśnie, kiedyś to był standard i to wcale nie tak dawno


wtedy inne fasony to była egzotyka

Zależy też jaki kraj. Dla przykładu byłem nad jeziorem w USA i tam na ośrodku taki strój był niedopuszczalny, wręcz karalny. Należało mieć długie i nieobcisłe szorty w takim stylu
obraz

które ciągną za sobą kilogramy wody i praktycznie nie da się w nich pływać :wink:

W Polsce jest pod tym względem bardzo liberalnie. Ja noszę takie które uważam za wygodne czyli generalne stawiające najmniejszy opór podczas pływania a tą zaletę potrafią mieć różne fasony.

Ja jestem dość młodą osobą i być może za bardzo przejmuje się co myślą o mnie inni ludzie. Stąd moje wątpliwości.

U młodej osoby to normalne, że bardzo się przejmuje tym co myślą o niej inni, także się nie stresuj, z czasem to minie:) Raczej wiele się nie pomylę jeżeli stwierdzę, że każda ze starszych piszących tutaj osób przechodziła ten etap.