Slot pamieci ram uszkodzony?

Witam… od wczorajszego dnia kiedy to wyjąłem pamięci ram a następnie w taki sam sposób je włożyłem bez żadnych problemów … dzisiaj rano zauważyłem ze zamiast 1.5 gb pamięci mam tylko 1 gb… wiec pierwsze co pomyślałem to zepsuta kość 512 mb. Zamieniłem kości po czym miałem tylko 512mb a ta druga 1gb nie działała… wiec pozostaje chyba tylko jedno… zepsuty slot nr2… a żeby tego było mało moja płyta główna ma tylko 2 sloty…

Odkręciłem boczną obudowę i zajrzałem na ten slot nr2 … i nie wygląda aby był zepsuty żadnych widocznych uszkodzeń… przetopień czy ‘powyginanych ząbków’…

Próbowałem zrobić w ten sposób ze wyjąłem ramy ze slotu nr 1 i zostawiłem tylko w tym niby zepsutym nr2 … no i system się nie uruchomił. Po włączeniu komputera, zaczął wydawać piski (pik,pik,pik)… spanikowałem bo w sumie pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło… nawet format robiłem bo myślałem ze to może coś mieć tym wspólnego ale niestety nie pomogło… czy istnieje 100 procentowa pewność ze to jest uszkodzony slot pamięci ? I czy przez to może mi się windows dłużej uruchamiać ? Bo jest to bardzo zauważalne nawet po formacie.

Moja płyta główna to : Gigabyte 945GZ.

Proszę o rady…pomoc równiez mile widziana.

Który sygnał? :arrow: http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679 … OS_u_.html

Rychu44 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Przeczyść slot np. IPA lub coś podobnego poprawiającego kontakt styków elektronicznych.

możesz jaśniej ? niezbyt wiem o który chodzi… poza tym komputer jest czyściutki…

dźwięk ciągły a więc jak mniemam to błąd pamięci ram…

Przeleć pamięćMemtestem+86

Witam ponownie… przeleciałem pamięci memtestem w slocie nr1 i zero błędów… slotu nr 2 komputer w ogóle nie wykrywa… :confused: najgorsze jest to, że nie ma żadnych śladów na tym slocie mówiących o tym, że może być on uszkodzony… macie jakieś pomysły ? … troszkę ciężko jest cokolwiek robić na kompie z jednym slotem pamięci nawet głupie minimalizowanie podczas gry zajmuje dużo czasu… bo komputer korzysta tylko z jednego gniazda…

Przetestuj sam slot 2.Włóż pierwszą pamięć i odpal kompa, następnie tę drugą.Jeśli w obu przypadkach nie odpali(a na 1 gnieździe obie kości działają) to podejrzewam jednak uszkodzenie slotu…

No w drugim slocie ani jedna ani druga pamięć nie rusza… komputer piszczy przy próbie uruchomienia (dźwięk powtarzalny- BIOS Award = konflikt pamięci RAM)… idzie to może jakoś naprawić/wymienić ? szkoda mi kasy na nową płytę główną …