Sloty ram nie współgrają ze sobą

Witam borykam się z takim problemem że mam komputer w którym zainstalowane jest 8gb ramu wszystko było dobrze aż pewnego razu padł mi system, zrobiłem formata odpalam patrzę a tu nagle wczytuje tylko 4gb ramu. Grzebałem po biosie i co się tylko dało i nic mi to nie pomogło. Pewnego razu zauważyłem że jesli ze slotu A wyjmę kość i zostawię w slocie B komputer sie odpala to pomyślałem że spróbuję na odwrót i wtedy komputer również się włączył a myślałem że padł mi slot ram. I tutaj pytanie dlaczego one nie chcą razem ze sobą działać?

Płyta główna gigabyte ga-f2a68hm-ds2
Procesor AMD a8-7600
Ram ballistix sport 2x4gb
Karta graficzna gtx 1050ti

Dodam jeszcze że jeśli włożę inny ram 2gb razem z 4gb to w biosie mi go wczytuje lecz nie jest on przydzielony do pamięci i jest tylko 4gb a gdy razem są 2x4gb to wczytuje tylko slot B czyli również 4gb

Sprawdź w instrukcji od płyty głównej jak powinny być 2 kości zainstalowane, jak są cztery sloty A B C D to najczęściej jest A i C lub B i D (a nie dwa obok siebie czyli A i B)

A nie jest przypadkiem tak, że system Windows widzi pełne 8GB pamięci RAM (np. we właściwościach “Tego komputera”) ale do wykorzystania ma dostępnych tylko 4GB?

Drogi użytkowniku “FullOneKill”.
Jak zgłaszasz jakieś problemy ze sprzętem to opisz to jakoś tak, aby nikt nie miał wątpliwości: System, dokładna konfiguracja sprzętu-jakie pamięci i prędkości modułów podając np model itp.
Można być amatorem w użytkowaniu , ale jak bierzesz się za naprawianie to trochę się zaangażuj w to co robisz.
W manualu Twojej płyty Gigabyte ga-f2a68hm-ds2 czytamy że akceptowane są moduły pamięci DDR3 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz w trybie dwukanałowym. Możliwe użytkowane moduły DDR3 do 64GB w dwóch socketach.
To oznacza że pamięci muszą być sparowane czyli 2 takie same moduły (Ten sam producent, model taktowanie i wielkość).

Podsumowanie: znajdź identyczny moduł pamięci na ALLEdrogo (co jest czasochłonne) albo nowe 2 moduły.
Moja skromna opinia : - nie dziaduj i kup nowe

Koniec tematu. Można zamknąć temat

Nie dziaduje mam 2 kości po 4 GB ballistix sport o taktowaniu 1600mhz które razem nie działają, oprócz tego dla podmiany mam 100% sprawne kości 4x 2gb hynix 1600mhz i na żadnych komputer nie działa razem więc nie widzę tutaj rozwiązania kupna nowych chyba, że tylko po to żeby wywalić na marne hajs

Niee, dostępne jest 3,7gb z 4gb przykładowo

Jest tylko slot A i B