Słów kilka- pierwsze wrażenia z K810i

To telefon, o którym wiele osób myśli. Mam takowy od 2 dni. Przeszedłem z bardzo dobrego D750i (klon słynnego K750). Jakie wrażenia?

Z plusów dużo ładniejszy ekran, który jest zarazem większy. Przyciski całkiem wygodne, podobnie do D750. Menu jakby bardziej uporządkowane, mimo że nieco bardziej rozbudowne. Dźwięki ładniejsze, głębsze, bardziej przestrzenne- te z głównego głośnika. Minusem jest, że bardziej skomplikowane, typu mp3, są jakby zniekształcone. Jakby brzęczą. Nawet sprawdzałem inny egzemplarz w sklepie i niestety, ale tak ten model widać ma, bo było tak samo. Choć i tak jest odrobinę lepiej niż w D750i

Świetnie robi się zdjęcia- łatwy dostęp do różnych opcji. Super sprawa z funkcją BestPicture- odsuwasz przesłonę (3.2 MPix) i dwukrotnie przyciskasz odpowiedni przycisk. Po zrobieniu zdjęcia masz 8 kolejnych ujęć, dokonanych na oko w czasie 2 sekund (może 1.5?). Joyem przesuwasz i zaznaczasz, które z nich chcesz zapisać.

Generalnie prawie wszystko działa bardzo podobnie jak w serii *750i. Każdy kto zmieni aparat na K810i natychmiast zna 95% funkcji telefonu. Z tym że w K810i będzie się poruszał po menu nieco szybciej (różnica “nie powala”, jednakże jest).

Na marginesie- wybierałem pomiędzy 810 a Nokią N73. Każdy ma swoje plusy i minusy. Jako że dla mnie mocno liczy się czas pracy baterii, to kryterium ostatecznie okazało się dla mnie decydujące.

Na duży plus 810-ki przemawia bardzo szybkie wysyłanie smsów. co więcej, właściwie od razu możesz operować po menu, nawet gdy sms jest jeszcze wysyłany. Pewnym minusem jest nieco mniej wygodne pisanie smsów. Duży ekran wymusił przesunięcie przycisków w dół i osoba praworęczna musi mocno zaginać kciuk, by przycisnąć klawisze położone w prawym dolnym rogu.

Super sprawa to wielokrotne alarmy. I tak ustawiłem sobie na stałe inne godziny w poniedziałki, czwartki i piątki, a inne w pozostałe dni.

Wyjasnij co miałeś na myśli :slight_smile: