Słownik na www [kod]

Witam!!

Aktualnie robię mini słownik terminów komputerowych w HTML’u i mam duży problem.

Otóż w części roboczej okna zrobiłem listę haseł (pionowa lista). Teraz naszedł mnie pomysł, aby wykonać to tak, że po kliknięciu na hasło bez otwierania nowej strony powinno wyświetlić się obok objaśnienie do niego. Wiem, że widziałem gdzieś takie wyjście w sieci, ale czy to tyczy się HTML’a ?! :confused:

Nie wiem … Prosiłbym zorientowanych o pomoc.

Pozdrawiam!!

Według mnie najlepszym sposobem będzie użycie jakiegos skryptu w JavaScript.

Albo ramki albo JavaScript i dynamiczne asynchroniczne ładowanie treści (tzw. Ajax).

Szkoda że nie podaliście żadnego nakierowania do tych treści … jestem z Javy ciemny :confused: … a pod jaką nazwą szukać takiego skryptu ??

Java to nie JavaScript. I wątpię aby gotowy taki skrypt istniał.

A co do ramek:

http://www.kurshtml.boo.pl/html/ramki.html

Ale nie są zalecane.

Venice3000 a może wystarczy Ci coś co nazywa się overlib (jest to klasa JavaScrptowa), przy odrobinie wysiłku intelektualnego sądzę, że uzyskasz efekt zbliżony do zamierzonego

Ajax albo ramki. Bo jak słownik będzie duży to zajmie sporo czasu zanim java się załaduję, ale to tylko przy pozycjach w setkach czy tysiącach.

Zdecydowanie wystarczy … rzekłbym nawet bardzo dobre wyjscie … dzieki i pozdro !!