Słuchanie muzy - głosniki

(Tombo89) #1

Mam takie pytania :

1. Które głośniki są lepsze do słuchania muzyki : 2.1 czy 5.1

2. Która opcja jest najlepsza

3. satelity maja więcej mocy niż głosnik niskotonowy

4. setelity i gł. niskotonowy maja taką samą moc

5. Głośnik niskotonowy ma większą moc niz satelity

Z góry dziękuje za pomoc w formie odpowiedzi :smiley:

(Duch) #2

zależy jakie masz warunki "pomieszczeniowe"

jeśli masz pokój z dobrą akustyką to wystarczy 2.1, jeśli chcesz mieć full zestaw to napewno 5.1... a drugie pytanie to ja wolę gdy bass jest mocniejszy :lol: :peace:

(Box90) #3

Wiesz na 1 pytanie to tylko ty mozesz odpowiedzieć czy wolisz bardziej przestrzenny dzwięk czy mniej :wink: Coś takiego jak duch napisał

(Tombo89) #4

Pokoj mam 10 metrów kwadratowych więc się zastanawiam bo nie wiem czy 5.1 nie będzie za dużo jak na taki pokój.

(Canaletto) #5

IMO 5.1, przede wszystkim zależy od słuchacza :smiley:

IMHO opcja ostatnia.

(Duch) #6

czy ja wiem... fajnie by się filmy oglądało - a raczej słuchało :smiley:

mając dobry wzmacniacz wystarczy ci 2.1... dobre głośniki 2 x 100W i wszystko będzie grało aż miło... oczywiście wszystko zależy kto co lubi (jakiej muzyki słuchasz czy głośno chesz słuchać itp.)

(Tombo89) #7

Też mi się wydaje że lepiej jak bass jest mocnieszjszy ale chyba nie ma takiego zestwau 5.1 żeby głośnik niskotonowy był mocniejszy od satelit??

(squeet) #8

Ja mam głośniki Creativa 2.1 i wszystko ładnie mi śmiga...

Pokoju nie mam za dużego, ale robi wrażenie :))

No i oczywiście niskotonowy ma wiekszą moc od satelit :spoko:

Tylko wybierz dobrą firmę, bo kiedyś kupiłem głośniki firmy Manta i lewa satelita pierdziała ;/ Więc jak już inswestujesz, to w porządny sprzęt :slight_smile:

(Kiepas) #9

ja kupiłbym zestaw 5.1 i taki właśnie posiadam wcześniej byłem posiadaczem podobnego zestawu z tym ze 2.1 i nowego jestem bardziej zadowolony, zupełnie inne brzmienie a słuchanie muzyki na 5.1 to sama przyjemność

(Tombo89) #10

Squeet a jaki model posiadasz?? Kiepas Ty tez może podac swój model??

(squeet) #11

Creative SBS 350 2.1, kupiłem za 99zł...

I jestem zadowolony, choć jest to najprostszy model, pozbawiony regulacji basów... Ale wszystko idzie nadrobić systemową aplikacją :))

A już jak masz kartę dźwiękową Sound Blaster Live! Czy jakąś inną Creativa, dodatkowo z aplikacją obsługującą tą kartę, już masz kompletny zestaw do muzyki :))

(Kiepas) #12

ja mam creative p5800

(Misiosław) #13

do słuchania muzyki dobre są głośniki 5.1, a do słuchania trzeszczeń i szumów zwanych mp3 starczy jeden głośnik :smiley:

(Maciek) #14

Eeeh... Ja uważam, że do słuchania muzyki najlepsze są dwa głośniki + ew. sobwoofer... Ale ja preferuje ciężkie klimaty, nie nadają się tu żadne maleńkie satelitki... Dlatego jestem zwolennikiem podłączania wieży do kompa... To dopiero daje brzmienie :-D... Do grania w FPP/FPS najlepsze będą zestawy 4/5 +1. Więcej to po prostu chwyt producentów... Polecam zagranie w AvP2 ciemną nocą w misje Marines z zestawem 4 +1 :D. Zawał bardzo prawdopodobny....

(Bartekn77) #15

dokładnie to samo chciałem napisać mam te same głośniki, mały pokój i jak dla mnie wystarczy 2.1. Polecam właśnie te głośniki. Creative SBS 350

2.1