Słuchanie muzy - głosniki

Mam takie pytania :

  1. Które głośniki są lepsze do słuchania muzyki : 2.1 czy 5.1

  2. Która opcja jest najlepsza

  • satelity maja więcej mocy niż głosnik niskotonowy

  • setelity i gł. niskotonowy maja taką samą moc

  • Głośnik niskotonowy ma większą moc niz satelity

Z góry dziękuje za pomoc w formie odpowiedzi :smiley:

zależy jakie masz warunki “pomieszczeniowe”

jeśli masz pokój z dobrą akustyką to wystarczy 2.1, jeśli chcesz mieć full zestaw to napewno 5.1… a drugie pytanie to ja wolę gdy bass jest mocniejszy :lol: :peace:

Wiesz na 1 pytanie to tylko ty mozesz odpowiedzieć czy wolisz bardziej przestrzenny dzwięk czy mniej :wink: Coś takiego jak duch napisał

Pokoj mam 10 metrów kwadratowych więc się zastanawiam bo nie wiem czy 5.1 nie będzie za dużo jak na taki pokój.

IMO 5.1, przede wszystkim zależy od słuchacza :smiley:

IMHO opcja ostatnia.

czy ja wiem… fajnie by się filmy oglądało - a raczej słuchało :smiley:

mając dobry wzmacniacz wystarczy ci 2.1… dobre głośniki 2 x 100W i wszystko będzie grało aż miło… oczywiście wszystko zależy kto co lubi (jakiej muzyki słuchasz czy głośno chesz słuchać itp.)

Też mi się wydaje że lepiej jak bass jest mocnieszjszy ale chyba nie ma takiego zestwau 5.1 żeby głośnik niskotonowy był mocniejszy od satelit??

Ja mam głośniki Creativa 2.1 i wszystko ładnie mi śmiga…

Pokoju nie mam za dużego, ale robi wrażenie :))

No i oczywiście niskotonowy ma wiekszą moc od satelit :spoko:

Tylko wybierz dobrą firmę, bo kiedyś kupiłem głośniki firmy Manta i lewa satelita pierdziała ;/ Więc jak już inswestujesz, to w porządny sprzęt :slight_smile:

ja kupiłbym zestaw 5.1 i taki właśnie posiadam wcześniej byłem posiadaczem podobnego zestawu z tym ze 2.1 i nowego jestem bardziej zadowolony, zupełnie inne brzmienie a słuchanie muzyki na 5.1 to sama przyjemność

Squeet a jaki model posiadasz?? Kiepas Ty tez może podac swój model??

Creative SBS 350 2.1, kupiłem za 99zł…

I jestem zadowolony, choć jest to najprostszy model, pozbawiony regulacji basów… Ale wszystko idzie nadrobić systemową aplikacją :))

A już jak masz kartę dźwiękową Sound Blaster Live! Czy jakąś inną Creativa, dodatkowo z aplikacją obsługującą tą kartę, już masz kompletny zestaw do muzyki :))

ja mam creative p5800

do słuchania muzyki dobre są głośniki 5.1, a do słuchania trzeszczeń i szumów zwanych mp3 starczy jeden głośnik :smiley:

Eeeh… Ja uważam, że do słuchania muzyki najlepsze są dwa głośniki + ew. sobwoofer… Ale ja preferuje ciężkie klimaty, nie nadają się tu żadne maleńkie satelitki… Dlatego jestem zwolennikiem podłączania wieży do kompa… To dopiero daje brzmienie :-D… Do grania w FPP/FPS najlepsze będą zestawy 4/5 +1. Więcej to po prostu chwyt producentów… Polecam zagranie w AvP2 ciemną nocą w misje Marines z zestawem 4 +1 :D. Zawał bardzo prawdopodobny…

dokładnie to samo chciałem napisać mam te same głośniki, mały pokój i jak dla mnie wystarczy 2.1. Polecam właśnie te głośniki. Creative SBS 350

2.1