Słuchanie radia przez neta

Witam!

Gdy słucham radia przez neta to ono co chwile siada, wlaczy sie i znowo siadzie na chwile co jest tego przyczyna???

pozdrawiam

Jakie masz łącze? Przyczyną może być zbyt mała prędkość połączenia lub lagi na łączu

Mała przepustowość połączenia (gdy łączysz się przez np. modem lub coś jednocześnie ściągasz z Internetu), zapchane łącze (jeżeli jesteś podłączony do sieci osiedlowej) itd. itd.

Napisz czym odtwarzasz i jak się łączysz z Internetem.

witam!

do otdwarzania radia uzywam programu 3aLabiRadio_v1.2.0.199, a z neta korzytam dzieki siecii osiedlowej.

pozdrawiam

w sieci a dokladnie w internecie panuje jakis ruch pakietów i czasami tworzą sie zatory w sieci co powoduje spowolnienie pakietów a wrecz zatrzymanie pakietow przez co się radio zwiesza traci program gdyz nie dojdą na czas pakiety to tak w skrócie

3aLabiRadio?? Co to za odtwarzacz? Gdzie to można “dostać”? Ja używam do słuchania radia winampa i jest wszystko ok!

Słabe łacze do słuchania radia potrzebne jest dobre łacze!!

To do mnie???

NIE! Do autora topicu!

NO TO SORKI POZDRAWIAM! !!

wystraczy ze nazwe programu wpiszes w google i bedzie. program jest super wpisujesz nazwe radia i, program znajduje i suchasz

pozdrawiam

Wpisując ‘3aLabiRadio’ w Google otrzymałem aż 0 (słownie: zero) wyników :shock: :?

Może jednak podasz nam jakieś namiary na ten program :?:

Do radia trzeba też ustawić* wielkość bufora.

Na stronie jednego radia (XTC|160kbps) zalecają 256kb na bufor.

Pomaga i zwylke nie rwie.


Niektóre stacje grają dobrze, inne nie. Poza tym zwykle masz do wyboru kilka serwerów dla jednej. Sprawdź, raz na jednym, raz na innym gra.


* - Nie wiem, jak w tym egzotycznym odtwarzaczu się to ustawia, ale w Winampie to jest tak (może w tym czymś jest podobnie):

options->preferences->plugins->input

Wybierasz dekoder zależnie od formatu stacji:

Nullsoft MPEG Audio decoder - dla MP3

Nullsoft Vorbis Decoder - dla Ogg Vorbis

Zaznaczasz->configure->zakładka streaming->streaming data buffer

Podałem, jak w Winampie, bo być może u ciebie podobnie.


Jeśli chcesaz dokładniejszej pomocy, to może podasz link do producenta tego egzotyka.

program ten znajduje sie na tej stronce:

http://boshek.net/modules.php?name=News … le&sid=269

pozdrawiam

W zakładce “options”->“play” masz bufor.

Spróbuj nieco zwiększyć, ale nie przesadzaj.

Szkoda, że nie wyświetla rozmiary w kb, tylko tak na wyczucie trzeba.

ps. Nawet interesujący ten program.

Strona producenta, dla tych, co “nie gavarit po Russkij, but speak english”. :lol:

Po prostu spacji zapomniałeś: 3aLab iRadio i dlatego Google nie znajdywało.


ps.

Pamiętaj jednak, że jak łącze za słabe/zapchane, to żadne bufory nie pomogą. Zwłaszcza aplikacje p2p warto wyłączyć.


Możnaby dołączyć program do nowopowstałej kategorii. Program to shareware.