Słuchanie radia przez neta

(Bartas Hols) #1

Witam!

Gdy słucham radia przez neta to ono co chwile siada, wlaczy sie i znowo siadzie na chwile co jest tego przyczyna???

pozdrawiam

(system) #2

Jakie masz łącze? Przyczyną może być zbyt mała prędkość połączenia lub lagi na łączu

(Krogulec) #3

Mała przepustowość połączenia (gdy łączysz się przez np. modem lub coś jednocześnie ściągasz z Internetu), zapchane łącze (jeżeli jesteś podłączony do sieci osiedlowej) itd. itd.

Napisz czym odtwarzasz i jak się łączysz z Internetem.

(Bartas Hols) #4

witam!

do otdwarzania radia uzywam programu 3aLabiRadio_v1.2.0.199, a z neta korzytam dzieki siecii osiedlowej.

pozdrawiam

(pysiu) #5

w sieci a dokladnie w internecie panuje jakis ruch pakietów i czasami tworzą sie zatory w sieci co powoduje spowolnienie pakietów a wrecz zatrzymanie pakietow przez co się radio zwiesza traci program gdyz nie dojdą na czas pakiety to tak w skrócie

(Szatan74) #6

3aLabiRadio?? Co to za odtwarzacz? Gdzie to można "dostać"? Ja używam do słuchania radia winampa i jest wszystko ok!

(Adrian Witczak) #7

Słabe łacze do słuchania radia potrzebne jest dobre łacze!!

(Szatan74) #8

To do mnie????

(Adrian Witczak) #9

NIE! Do autora topicu!

(Szatan74) #10

NO TO SORKI POZDRAWIAM! !!

(Bartas Hols) #11

wystraczy ze nazwe programu wpiszes w google i bedzie. program jest super wpisujesz nazwe radia i, program znajduje i suchasz

pozdrawiam

(system) #12

Wpisując '3aLabiRadio' w Google otrzymałem aż 0 (słownie: zero) wyników :shock: :?

Może jednak podasz nam jakieś namiary na ten program :?:

(Profeto) #13

Do radia trzeba też ustawić* wielkość bufora.

Na stronie jednego radia (XTC|160kbps) zalecają 256kb na bufor.

Pomaga i zwylke nie rwie.

Niektóre stacje grają dobrze, inne nie. Poza tym zwykle masz do wyboru kilka serwerów dla jednej. Sprawdź, raz na jednym, raz na innym gra.

* - Nie wiem, jak w tym egzotycznym odtwarzaczu się to ustawia, ale w Winampie to jest tak (może w tym czymś jest podobnie):

options->preferences->plugins->input

Wybierasz dekoder zależnie od formatu stacji:

Nullsoft MPEG Audio decoder - dla MP3

Nullsoft Vorbis Decoder - dla Ogg Vorbis

Zaznaczasz->configure->zakładka streaming->streaming data buffer

Podałem, jak w Winampie, bo być może u ciebie podobnie.

Jeśli chcesaz dokładniejszej pomocy, to może podasz link do producenta tego egzotyka.

(Bartas Hols) #14

program ten znajduje sie na tej stronce:

http://boshek.net/modules.php?name=News ... le&sid=269

pozdrawiam

(Profeto) #15

W zakładce "options"->"play" masz bufor.

Spróbuj nieco zwiększyć, ale nie przesadzaj.

Szkoda, że nie wyświetla rozmiary w kb, tylko tak na wyczucie trzeba.

ps. Nawet interesujący ten program.

Strona producenta, dla tych, co "nie gavarit po Russkij, but speak english". :lol:

Po prostu spacji zapomniałeś: 3aLab iRadio i dlatego Google nie znajdywało.

ps.

Pamiętaj jednak, że jak łącze za słabe/zapchane, to żadne bufory nie pomogą. Zwłaszcza aplikacje p2p warto wyłączyć.

Możnaby dołączyć program do nowopowstałej kategorii. Program to shareware.