Słuchawka bluetooth do rozmów - około 150zł

Witam serdecznie,

jaką byście mi polecili słuchawkę bluetooth do rozmów przez skype i jako zestaw słuchawkowy do telefonu?

Obecnie mam Nokia BH-105, ale ten model ma bardzo niską jakość rozmów[chodzi o nagrywanie i odtwarzanie].

Potrzebuję po prostu, czegoś lepszego.

Budżet - około 150zł.

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale w bluetooth profil “zestaw słuchawkowy” obsługujący rozmowę z użyciem słuchawki/słuchawek i mikrofonu ogólnie przewiduje dość niską jakość dźwięku w odróżnieniu od profilu “A2DP” który obsługuje odtwarzanie audio stereo i który daje o wiele wyższą jakość dźwięku.

Jesteś pewny że zmiana słuchawki coś ci da?

Ja osobiście używam słuchawek stereo bluetooth firmy Plantronics które mają oba profile i jakość dźwięku na A2DP jest naprawdę nieporównanie lepsza od jakości audio w rozmowie po profilu “zestaw słuchawkowy”.

Słychać różnicę zarówno przy używaniu z telefonem jak i z kompem a bluetooth jest tak przewidziany że nie da się zastosować A2DP do rozmowy.

PS: Mam zamiar sprzedać moje słuchawki bluetooth (Plantronics Pulsar 260) bo używałem ich w zasadzie tylko do słuchania muzyki a kupiłem sobie ostatnio studyjne słuchawki więc jeśli ktoś by był zainteresowany słuchawkami stereo bluetooth i/lub adapterem/nadajnikiem bluetooth A2DP (firmy Jabra) podłączanego do zwykłego sprzętu audio to kontakt na PW.

A czy przy Nokia BH-105 mogę używać profilu A2DP?

To jest typowy “zestaw słuchawkowy” do prowadzenia rozmów więc bez zaglądania w specyfikację napisze ci że na 99,999% nie obsługuje on A2DP a jedynie profil “zestaw słuchawkowy”.

Te obsługujące A2DP prawie wszystkie składają się z 2 słuchawek (mogą być i składające się tylko z pojedynczej słuchawki ale kupno takiego czegoś mija się z celem bo stereo na 1 słuchawce nie uzyskasz ani nie da się używać A2DP do prowadzenia rozmów).

Polecam ci zapoznać się z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Profile_systemu_Bluetooth (profil “zestaw słuchawkowy” jest tam jako K6 opisany skrótem HP a profil A2Dpjest wśród nowszych profili pod numerem 17)

oraz z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_A2DP

Dodane 26.11.2012 (Pn) 15:20

Szukając w google hasła “Nokia BH-105 A2DP” nie natrafiłem na jakiekolwiek wzmianki aby ten model obsługiwał ten profil natomiast natknąłem się na wzmiankę że obsługuje go np. model Nokia BH-103 który składa się z 2 słuchawek.