Słuchawka bluetooth pod laptopa

Witam, mam możliwość otrzymania słuchawki bluetooth Sony ( http://www.allegro.pl/item1092049438_no … v_r14.html ) ale nie wien czy bedzie to odpowiedni wybór dla mnie.

Mam laptopa z bluetooth i chciał bym używać tej słuchawki głownie w połączeniu z nim do gier i muzyki.

Nadaje się do tego?

Szczerze? Odpuść sobie. W/g mnie to słuchawka stricte do rozmów.

Ze względu na jakość dźwięku?

Zwróciłem na nią uwagę bo wydaje się b. wygodne jej użytkowanie, inne słuchawki bezprzewodowe wymagają nadajnika i podłączania kabli, tu tylko zakładam i korzystam.

Jeśli cena nie gra roli to polecam BH-505 noki, są to słuchaweczki stereo na bluetooth.

Tak się skłąda, iż posiadam słuchawki Bluetooth Nokia BH-503 i muszę Cię zmartwić, nie działa pod PC. Brak jakichkolwiek sterowników, urządzenie nie jest rozpoznawane (ograniczenia Nokii?).

Ta słuchawka jest słuchawką typowo do używania jako zestaw słuchawkowy mono i nie połączy się za pomocą profilu bluetooth stereo (A2D).

Słuchawki stereo bluetooth działają w oparciu o tzw profil bluetooth A2DP i by można było słuchać na nich dźwięku stereo w normalnej jakości adatper bluetooth w urządzeniu nadającym (w twoim przypadku ten w laptopie) musi mieć pełną obsługę tego profilu (podkreślam że musi być pełna obsługa bo niektóre adaptery obsługują ten profil tylko w jednym kierunku - zazwyczaj jest to tylko odbiór a nie nadawanie) a w przypadku laptopa/PC musi też być odpowiednie oprogramowanie umożliwiające takie połączenie (dla windows to chyba tylko BlueSoleil od wersji 5).

W dodatku w laptopach zazwyczaj są montowane tanie układy bluetooth które nie obsługują profilu A2DP (z tego co wiem to chyba tylko układy firmy CSR obsługują ten profil poprawnie) więc całkiem możliwe że twój laptop nie nie połączy się po profilu stereo (A2DP) a jedynie po profilu mono dla zestawów słuchawkowych nawet jeśli kupisz słuchawki stereo.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Dodane 01.10.2010 (Pt) 20:18

A takie słuchawki nadwały by się do moich potrzeb ?

http://allegro.pl/bezprzewodowe-calypso … 60499.html