Słuchawka do komputera

Zakupiłem na allegro taką słuchawkę.

Po podłączeniu do komputera(win98) nie wiem co dalej robić. W opcjach programu nie ma na liście tego użądzenia.

Co zrobić żeby komputer wykrył tą słuchawkę?

Witam :wink: jeśli masz podpięte głośniki wyjmi kabelek i w to miejsce wpnij słuchawke :wink:

oj może być ciężko… nie pamietam już obsługi 98…

spróbuj panel sterowania> menadzer urządzeń >wykryj nowe urządzenia

czy jakoś tak to szło…

właśnie tam nie ma żadnej podkategorii, urządzenia przechwytujące głos lub tym podobne.

Zaraz spróbuje :slight_smile:

PS: Jeśli mam kamerke z mikrofonem, i ją system wykrywa to czy powinienem ją odłączyć. Czy w systemie mogą być 2 mikrofony?

Narazie mam tak podłączone:

  1. Wejście głośników - głośniki

  2. Wejście liniowe(co to jest?) - kabelek od słuchawki(głośnik)

  3. Wejście mikrofonowe - kabelek od słuchawki(mikrofon)

I mi narazie nic nie wykrywa

Nie ten kabelek podłącz do wejścia na głosniki :):slight_smile:

Jeśli chcesz korzystac ze słuchawki to głosniki musisz odłaczyc i nic nie trzeba w systemie ustawiac system, wykrywa słuchawkę jako normalny głośnik, więc kiedy odłączysz głosnik i przyłączysz słuchawke bedzie działało, a mikrofon podłaczasz pod wyjście mikrofonowe i juz działa takich sprzętów nie trzeba specjalnie konfigurować.

OK. Już sobie poradziłem.

Mam pytanie. Co w ogóle podłącza się pod "wejście liniowe:?

Chciałbym tak mieć, że tylko przestawienie w programie i mogę kożystać ze słuchawki, a tutaj musze odsuwać biurko i szafkę żeby dostać do komputera i podłączyć na nowo słuchawkę.

Da się zrobić tak, że nie będę musiał przekładać kabli?

Z tym to juz ciężej nie wiem czy to sie sprawdzi w twoim przypadku, ale ja bym tutaj postawił na jakis dwujnik, podłaczasz dwujnik pod wyjście audio i w jedno wejscie dwujnika dajesz głosniki a w drugie słuchawkę :):slight_smile:

Tak jak kasior6 pisze, kup w sklepie RTV rozgałęznik na mini jacka. Niektore karty dzwieku mają możliwość zmiany wejść i wyjść tak że np. możesz z Aux out zrobić mic in.

A tak pozatym

Windows ci tego niewykryje jako nowego użądzenia bo to poprostu tylko mic ze słuchawką.

Wiem, juz sobie z tym poradziłem :slight_smile:

hmm, ciekawe :smiley: Spróbuje tego sposobu i zobaczę czy wypali.