Słuchawka prawa (Philips) gra ciszej po zmianie formatu

Witam. Jako że zakupiłem sobie nowe słuchawki douszne Philips (70zł) chciałem zobaczyć na co je stać i w jakim formacie brzmią najlepiej (po 2 tygodniach normalnego użytkowania). Po zmianie na 24-bitowy 192000 Hz nic się takiego nie działo, więc odłożyłem i przeczyściłem je trochę z wierzchu i zmieniłem “gumki” czy jak one się nazywają ;). Po ponownym nałożeniu muzyka w prawej słuchawce grała ciszej od prawej. Nie wiem teraz jaki był tego powód… zmieniłem na 24-bitowy 48000 Hz. Czy możliwe, że od najwyższego formatu mogło coś w słuchawce w środku się stać?

 

 

 

Raczej nic zlego nie powinno sie stac od zmiany tego typu ustawien. Podlacz sluchawki do innego sprzetu (np. wiezy grajacej), to bedzie jasne czy to wina sluchawek, czy karty muzycznej.

Na MP3 prawa strona również gra odrobinę ciszej (chyba że mam coś z uchem xD). Hm, bo ja czyściłem je z wierzchu wacikiem do uszu, możliwe, że coś tam przez te malutkie dziurki się dostało? 

 

Sprawdz, czy poruszanie kabelkami, tuz przy samych sluchawkach, nie sprawia, ze zaczynaja one dzialac normalnie - wtedy byloby to ewidentne uszkodzenie sluchawek. Tak, czy owak, moze warto skorzystac z gwarancji i wymienic sluchawki.

Ok temat do zamknięcia :slight_smile: Po prostu chyba coś mokrego dostało się do środka ale położyłem na grzejnik wyschło i działa normalnie.