Słuchawki 2,4 mm zamiast 2,5 mm?

Kupiłem słuchawki i na pudełku pisze, że są przeznaczone do telefonów i mają wejście micro jack (2,5 mm i nawet wykrzyknik jest obok). Jednak jeśli porównam je do oryginalnych słuchawek nokijskich, wejście tych dokupionych jest krótsze (?!) gdzieś tak o 1 mm (może niecały). Przycisk na słuchawkach do przewijania i odbierania nie działa, a że ponieważ wejście tyćkę za krótkie, nieraz się rozłączało (telefon nie wykrywa słuchawek mimo iż dalej są podłączone). Kupiłem przejściówkę (do 3,5 mm), ale są problemy z dźwiękiem (za krótki wtyk!). Na dodatek dźwięk nie brzmi jak stereo tylko jak mono (porównując widać różnicę), mimo zapewnień na opakowaniu. Oto dokładna treść (był również język polski):

"Słuchawki stereo do telefonu komórkowego

Słuchawki posiadają smycz na szuję ułatwiającą noszenie słuchawek; Obsługują funkcje telefonu: przycisk odbierania połączenia, kończenie odbierania połączenia, wybieranie głosowe (funkcje zależne od modelu telefonu); Mikrofon umieszczony na kablu; Ruchomy klips do przyczepienia smyczy do koszuli, marynarki, itp."

A co do wejściówki:

“For mobile phones with universal headset socket (2,5 mm jack)”

Moje pytanie jest krótkie… ■■■?! Skoro jest to wtyk 2,5 mm to czemu jest krótszy o ten jeden mm?!

Nawet bardzo,prosimy o pytania po polsku nie w jakimś śmiesznym slangu.

Co do słuchawek,po prostu oddaj je do reklamacji.Podaj chociaż nazwę tych słuchawek.

A 2.5mm to średnica wtyku a nie jego długość.

hama mobile music

In-Ear Mobile Stereo-Headset

A czy wysyłanie ich na gwarancję nie będzie droższe niż sam zakup?

Nie wiem za ile je kupiłeś to co Ci mogę doradzić,ale jak już zastanawiasz się nad tym faktem to raczej majątku nie kosztowały.

No dobra, dzięki za poradę.