Słuchawki 2,4 mm zamiast 2,5 mm?


(Sebastianl92) #1

Kupiłem słuchawki i na pudełku pisze, że są przeznaczone do telefonów i mają wejście micro jack (2,5 mm i nawet wykrzyknik jest obok). Jednak jeśli porównam je do oryginalnych słuchawek nokijskich, wejście tych dokupionych jest krótsze (?!) gdzieś tak o 1 mm (może niecały). Przycisk na słuchawkach do przewijania i odbierania nie działa, a że ponieważ wejście tyćkę za krótkie, nieraz się rozłączało (telefon nie wykrywa słuchawek mimo iż dalej są podłączone). Kupiłem przejściówkę (do 3,5 mm), ale są problemy z dźwiękiem (za krótki wtyk!). Na dodatek dźwięk nie brzmi jak stereo tylko jak mono (porównując widać różnicę), mimo zapewnień na opakowaniu. Oto dokładna treść (był również język polski):

"Słuchawki stereo do telefonu komórkowego

Słuchawki posiadają smycz na szuję ułatwiającą noszenie słuchawek; Obsługują funkcje telefonu: przycisk odbierania połączenia, kończenie odbierania połączenia, wybieranie głosowe (funkcje zależne od modelu telefonu); Mikrofon umieszczony na kablu; Ruchomy klips do przyczepienia smyczy do koszuli, marynarki, itp."

A co do wejściówki:

"For mobile phones with universal headset socket (2,5 mm jack)"

Moje pytanie jest krótkie... WTF?! Skoro jest to wtyk 2,5 mm to czemu jest krótszy o ten jeden mm?!


(hevet) #2

Nawet bardzo,prosimy o pytania po polsku nie w jakimś śmiesznym slangu.

Co do słuchawek,po prostu oddaj je do reklamacji.Podaj chociaż nazwę tych słuchawek.

A 2.5mm to średnica wtyku a nie jego długość.


(Sebastianl92) #3

hama mobile music

In-Ear Mobile Stereo-Headset

A czy wysyłanie ich na gwarancję nie będzie droższe niż sam zakup?


(hevet) #4

Nie wiem za ile je kupiłeś to co Ci mogę doradzić,ale jak już zastanawiasz się nad tym faktem to raczej majątku nie kosztowały.


(Sebastianl92) #5

No dobra, dzięki za poradę.