Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem do 400 zł

Witam! Słuchajcie, zamierzam sobie kupić słuchawki z mikrofonem do kompa i nie wiem na co się zdecydować. Chciałbym wydać nie więcej niż 400 złotych. Mają służyć do oglądania filmów i muzyki (75%) a także do gier (25%). Na czym mi zależy:

 

  • Nauszne lub wokółuszne, czyli przykrywające całe ucho,

  • Bezprzewodowe, najlepiej tak aby zasięg miały na całe mieszkanie, dlatego nie wiem na jaką technologię bezprzewodową się nastawiać: bluetooth, 2.4 GHz radiowo czy coś innego,

  • Przyciski multimedialne,

  • Dobrze by było gdyby miały dźwięk przestrzenny, a także szerokie pasmo przenoszenia.

 

Na razie przykuły moją uwagę następujące pozycje:

 

  • Creative Labs Sb Tactic 3D Rage Wireless V2.0 (70GH022000003)

http://www.ceneo.pl/33015676#tab=click_scroll

i wersja Wrath (nie wiem czym się różnią poza ceną)

http://www.ceneo.pl/13822178#tab=spec

 

  • Ear Force Stealth 400P Turtle Beach (TBS-3240-01)

http://www.ceneo.pl/37766759#tab=spec

(generalnie to dla mnie trochę taka firma-krzak choć kojarzę że w latach 90 produkowali karty dźwiękowe)

 

  • Plantronics Gamecom 818 Czarne (203918-05)

http://www.ceneo.pl/38678727#tab=reviews

Siema,

dobrze przemyśl czy bezprzewodowość jest niezbędna, czy jest priorytetem ponad samo brzmienie, albowiem słono za nią się płaci. Zwyczajnie w tej samej cenie (prostsza konstrukcja, nie muszą mieć wbudowanego DACa, zasilania, technologii transmisji etc.) kupiłbyś lepsze przewodowe słuchawki. Choćby takie Hyper X Cloud. Dalej idąc, dźwięk przestrzenny w słuchawkach jest przereklamowany. Pasmo przenoszenia zaś, ma się nijak do faktycznej jakości, jaką reprezentują słuchawki, gdyż producenci ten parametr podają z powietrza, oraz nie oddaje żadną miarą charakterystyki sprzętu grającego. Zróbcie sobie test dwóch sprzętów programem VB_Generator, a sami zrozumiecie i to na konkretnym przykładzie.

Może zacznę od tego że w tej chwili mam Creative Fatal1ty HS-800 i jestem z nich generalnie zadowolony, aczkolwiek w moim odczuciu mają one sztucznie ograniczony zakres głośności (mogły by być głośniejsze). Problem w tym że lubię sobie czasem pooglądać filmy/posłuchać muzyki/pogadać na Skype leżąc na łóżku i tu kabel przeszkadza. Mam przedłużacz jacka 3.5 mm który umożliwia mi wszystkie wymienione wcześniej rzeczy ale sam kabel się plącze itp. Poza tym fajnie by było gdybym mógł sobie pójść np. do kuchni jednocześnie słuchając jakiegoś podcastu. Zdaję sobie sprawę że bezprzewodowość idzie w parze z ograniczeniami ale mam nadzieję że uda się znaleźć jakiś złoty środek.

Co do dźwięku przestrzennego to jest to cecha z której mógłbym zrezygnować w pierwszej kolejności. Interesuje mnie zaś brzmienie - nie musi to być jakość audiofilska (nie ta kategoria cenowa) ale żeby przynajmniej nie było gorzej niż w HS-800.

Rozumiem, nawet z własnego doświadczenia, ponieważ rezygnowałem już z jakości na rzecz wygody :). Skoro już jesteś świadom minusów, to pozostało wybrać mniejsze zło. Poczytałbym recenzje i po takiej lekturze zdecydował. Np. coś o Creative albo taniej i niekoniecznie dużo gorzej Jam (kwestię połączenia z PC trzeba byłoby rozwiązać).

z takich tańszych toCorsair są godne polecenia :)