Słuchawki bluetooth - BIEDNA jakość dźwięku przy jakimikolwiek VOIP

Witam serdecznie!

Mam taki problem.

Posiadam słuchawki bluetooth Natec BAT z mikrofonem które grają świetnie i nie mam co do nich jakichkolwiek zastrzeżeń

Jednak jest pewien problem podczas używania VOIP (skype, ts3 itd.)

W momencie próby nawiązania rozmowy z kimkolwiek na Skype słuchawki tak jakby zmieniały profil dźwięku na mono. jakość dźwięku staje się tak paskudna że bardzo ciężko jest zrozumieć drugą stronę. NIE korzystam z mikrofonu wbudowanego w słuchawki tylko z zewnętrznego.

Proszę o pomoc.

 

Administrację proszę o NIEusuwanie tego tematu. Warny - jeżeli komuś sprawia to przyjemność - proszę nakładać.

Dokładnie tak to działa.

Słuchawki bluetooth i adaptery/nadajniki tak działają że do przesyłania dźwięku stereo jest wykorzystywany profil A2DP który przewiduje przesyłanie dźwięku w wysokiej jakości ale tylko w jednym kierunku natomiast do komunikacji dwukierunkowej (przesyłania dźwięku w obie strony z urządzenia do słuchawek z mikrofonu do urządzenia jednocześnie) jest wykorzystywany profil HFP przewidujący jedynie dźwięk mono.

W chwili nawiązania połączenia w komunikatorze przesyła on do oprogramowania/sterownika adaptera BT zainstalowanego w komputerze żądanie przełączenia słuchawek na profil HFP.

Możesz spróbować pokombinować z ustawieniami oprogramowania sterującego adapterem oraz ustawieniami urządzenia audio w komunikatorze ale obawiam się nie da się z tym nic zrobić, podejrzewam że mając ustawione odtwarzające urządzenie audio w komunikatorze na BT zawsze będzie on wymuszał przełączenie z A2DP na HFP.

Pamiętam że udało mi się jakoś to ustawić że na skype i innych komunikatorach działało poprawnie przy wyłączonym mikrofonie. Nie potrafie jednak przywrócić tych ustawień. i właśnie o te ustawienia głównie mi się rozchodzi.