Słuchawki Bluetooth do dwóch urządzeń na raz - jest coś takiego w ogóle?

Witajcie

no więc mam takie oto pytanie czy są słuchawki Bluetooth które można sparować z 2 urządzeniami jednocześnie? Chodzi o następującą sytuacje. Pracuję w taki sposób, że dużo korzystam z dźwięku, jestem osobą słabowidzącą, więc do obsługi komputera korzystam z czytnika ekranu, z wiadomych powodów lepiej to robić na słuchawkach niż głośnikach aby innym nie przeszkadzać. Z drugiej strony pracuję w taki sposób, że sporo dziennie odbieram i wykonuję telefonów, do szefa, do klientów, firm itd.i często jest tak, że ktoś dzwoni a ja akurat coś robię i ręce mam zajęte klepaniem po klawiaturze, dlatego idealnym rozwiązaniem byłyby słuchawki, które mógłbym sparować z dwoma urządzeniami, mac i telefon, gdy pracuję na macu dźwięk mam z maca, gdy dzwoni telefon, mac się wycisza i słuchawki dzwonią w telefonie, gdy kończę rozmowę to słuchawki znów przełączają się na maca. Dodatkowa sprawa - to muszą być słuchawki nauszne, porządne słuchawki, duże w sensie a nie maleństwa wkładane w ucho. Jest w ogóle coś takiego czy to tylko moje marzenia?

Nie możesz sparować telefonu z komputerem i na nim odbierać połączeń?

Do parowania więcej niż z jednym urządzeniem naraz widziałem tylko słuchawkę BT na ucho do rozmów.

Istnieją słuchawki nauszne z wyższej półki, które mają funkcję Bluetooth Multipoint, ale o ile mi wiadomo nie skorzystasz z tego w konfiguracji z Mac.

Skoro masz Mac’a to dokup iPhone, wtedy masz wszystko zintegrowane w “ekosystemie Apple” i całe połączenie może zostać automatycznie przekierowane, więc wystarczy sparować słuchawki BT z jednym urządzeniem.

AKG ma takie słuchawki, inne firmy pewnie też.

Właśnie, apple ma ficzer zwany continuity, który pozwala odbierać połączenia z iPhone’a na macu lub ipadzie. I tak będzie chyba najprościej.

linuch też ma, i winda też

Przeglądając allegro wychodzi na to, że na słuchawki z Bluetooth multi-point najmniej trzeba mi szykować ~500 zł więc chociaż w pierwszym momencie potraktowałem tekst o kupnie iphone jako żart, bo jakoś nigdy jabłkofilem nie byłem a już zwłaszcza nadgryzionych jabłek :wink: to zastanawiam się czy to może nie byłby taki głupi pomysł, zwłaszcza, że mam służbową simkę, pytanie tylko, jaki to musi być iphone? 7 wystarczy? Bo jak tak to jakąś używkę mogę kupić za równowartość tych słuchawek i mieć ładnie zgrany cały ekosystem a po pracy po prostu wyłączam maca, wyłączam jabłko i wracam do PC i androida :wink:

Miałem kilka modeli które można było sparować jednocześnie z dwoma urządzeniami, jedno do multimediów drugie do rozmów.
Z tego co pamiętam tania Nokia to miała i jakiś archaiczny Samsung.

Znalazłem, Nokia BH-111.

Podejrzewam że nie znajdziesz nowego, może jakiś następca ma tą funkcję.

Masz i nie kupuj j…go srajfona.

Taki bajer :wink:

Co to możesz rozwinąć? To znaczy widzę że to Dialer ale z jakiej aplikacji i co konkretnie robi?

To jest z KDE, wiec tak samo bezużyteczne dla ciebie jak telefon w Windows :wink: MacBook musi mieć iPhone :wink:

1 polubienie

Tak, to dialer KDE. Odbiera i inicjuje połączenia, obsługuje wybieranie z klawiatury, listy kontaktów i klikalne odnośniki na stronach. Do działania potrzebuje wbudowany modem albo telefon podłączony po BT. W takim przypadku po odebraniu/zainicjowaniu połączenia przekierowuje dźwięk do komputera. Nie potrzebuje dostępu do internetu ani żadnych kont online.