Słuchawki bluetooth do laptopa i telefonu

Witam czy te słuchawki:

http://allegro.pl/bezprzewodowe-calypso … 60499.html

Nadawały współpracowały by z laptopowym BT np podczas grania w gry lub słuchanie muzyki.

Dobrze by było jak działały by również z nokia 6220.

michaldeo , widzę że jesteś nowicjuszem w tym temacie więc najpierw trochę teorii (tylko trochę i bardzo istotnej).

Żeby móc słuchać muzyki w stereo poprzez bluetooth potrzebujesz dwóch urządzeń które w pełni i poprawnie obrsługują profil bluetooth A2DP: słuchawki bluetooth (lub głośniki bluetooth) i nadajnik z modułem bluetooth (komputer, komórka, lub adapter usb, ewentualnie adapter bluetooth podłączany do gniazda słuchawkowego).

Ze słuchawkami to jest łatwo bo chyba wszystkie słuchawki stereo bluetooth obsługują profil A2DP.

Osobiście używam słuchawek Plantronics Pulsar 260 i mogę je polecić ale te z podanej aukcji też mają podane że obsługują ten profil i powinny działać.

Problem zaczyna się po stronie urządzenia które ma nadawać dźwięk do słuchawek.

Z tego co wiem to tylko adaptery na układzie firmy CSR (Cambridge Silicon Radio) z EDR w pełni obsługują profil A2DP.

W przypadku laptopa to musisz sprawdzić na jakim układzie ma bluetooth ale są dość nikłe szanse że będzie miał kompatybilny układ (robiłem kilka takich testów i z żadnym laptopem z wbudowanym układem bluetooth nie udało mi się nawiązać połączenia ze słuchawkami).

Oprócz odpowiedniego układu aby móc utworzyć ze słuchawkami bluetooth połączenie za pomocą profilu potrzebne jest jeszcze odpowiednie oprogramowanie które obsługuje ten profil.

I tu jest kolejny problem bo z tego co wiem to tylko programy poprawnie obsługują połączenia po profilu A2DP, jeden z nich to płatny BlueSoleil 5.0 lub nowszy (starsze wersje BlueSoleil nie obsługują A2DP) a nazwy drugiego nie pamiętam.

W przypadku gdy chcesz kupić adapter bluetooth na usb to zwróć uwagę na jakim układzie jest on i z jakim oprogramowaniem i w jakiej wersji (UWAGA: Sprzedawcy często dołączają oprogramowanie BlueSoleil w niskiej wersji która nie obsługuje A2DP lub w wersji Demo która z powodu ograniczeń się rozłącza).

Ja obecnie używam maleńkiego adaptera Bluefish Thea na układzie CSR z którym dostałem legalną wersję BlueSoleil 5.0 PL (kupiłem na allegro, niestety już dawno go nie widziałem na aukcjach) i spisuje się bardzo dobrze, wcześniej kupiłem inny adapter (thomson albo toshiba, już nie pamiętam) który miał na opakowaniu napisane że obsługuje A2DP ale 2 dni później go zwróciłem bo okazało się że ma tylko częściową jego obsługę że może jedyni odbierać (np. z telefonu) ale nie może nadawać do słuchawek.

Jest jeszcze trzecia możliwość jeśli chodzi o nadajniki i wydaje się ona najbardziej uniwersalna: adapter/nadajnik stereo bluetooth podłączany pod gniazdo słuchawkowe.

Z tym jest najłatwiej bo ze względu na specyficzne przeznaczenie takich adapterów chyba wszystkie mają obsługę A2DP i mogą się łączyć ze słuchawkami stereo bluetooth, osobiście posiadam taki (Jabra A120s) i spisuje się całkiem nieźle.

Co do telefonu to nie jestem specem od nokii więc ograniczę się do odesłania cię do specyfikacji twojego telefonu, sprawdź czy wśród obsługiwanych profili bluetooth jest profil A2DP (może uda ci się to sprawdzić przeglądając opcje bluetooth w samym telefonie), może się zdarzyć że twój model obsługuje jedynie profil Headset (zestaw słuchawkowy) ale niemal wszystkie telefony z bluetooth obsługują też profil słuchawek stereo (czyli A2DP).

Mam nadzieję że objaśniłem to jasno, prosto i rzeczowo.

Namieszane że głowa boli.Kazdy lap z wbudowanym bluetooth współpracuje ze słuchawkami( na TOSHIBIE równiez).Wystarczy ściagnąc soft ze strony producenta.Te słuchawki będa współpracować z lapem i tym telefonem !

jasieczek , bzdury piszesz.

Ja wiem co piszę bo siedzę w temacie od dawna i już sporo testów zrobiłem.

Ja wiem co uruchomiłem na kilku lapach acer,msi z wbudowanym BT i na USB .

Czyli te słuchawki plus taki adapter:

http://allegro.pl/trust-adapter-bluetoo … 64094.html

i wszystko powinno działać?

jasieczek , nie przeczę, może trafiłeś na takie co działają.

Ja najpierw kupiłem słuchawki żeby ich używać z tel a potem chciałem też używać z kompem więc kupiłem adapter (oczywiście najpierw sprawdziłem że producent deklaruje obsługę A2DP) i zaczęły się problemy.

Jak zacząłem szukać info czemu mi nie działa i jak zrobić żeby działało dokopałem się do informacji które podałem wyżej, potem jak tamten zwróciłem i kupiłem inny to się one potwierdziły.

Jest jeszcze możliwość że połączyłeś je ale po profilu zestawu słuchawkowego (daje gorszą jakość i jest mono) a nie słuchawek stereo ale zakładam że byłbyś w stanie rozpoznać że masz dźwięk mono a nie stereo (tak było jak kuzyn chciał moje słuchawki połączyć ze swoim tel i okazało się że jego tel nie obsługuje A2DP i nadawał w mono).

michaldeo , ja ci nie daję gwarancji że będzie działać, niby na stronie pisze że obsługuje A2DP ale tak samo było z tym adapterem co kupiłem najpierw.

poza tym nie ma informacji na jakim chipie (układzie) jest ten adapter (na necie też nie mogę się tego doszukać) więc nie mogę tego zweryfikować.

Najpierw kup słuchawki i sprawdź czy uda ci się je połączyć z lapkiem poprzez A2DP i uzyskać dźwięk stereo, jak nie to wtedy szukaj adaptera.

Sugeruję żebyś szukał jakiegoś na układzie CSR (mój wygląda identycznie jak ten: http://allegro.pl/x-kom-pl-bluetooth-pe … 05981.html) i z pełną wersją BlueSoleil 5.0 lub nowszym (z tym już może być problem).

Jak wszystko zawiedzie to jeszcze zostaje ci znalezienie adaptera podłączanego do gniazda słuchawek (takiego jak Jabra A120s lub jak ten: http://this.pl/oferta/B-Speech/Tx2/thumb200.jpg), ale tego też ostatnio nie widzę na allegro.

I jak będziesz coś kupował to upewnij się że będziesz mógł zwrócić jak nie uzyskasz połączenia stereo ze słuchawkami.

Jeśli masz USB 2.0 to bedzie działać. Panie Skrybo to ze nie umiesz czegos zrobić nie świadczy o tym że jest to niemozliwe.

Dodane 02.10.2010 (So) 12:14

Instaluje się soft następnie podłącza urządzenie - odpala soft i czeka ok 30s do minuty.Po tym czasie sprawdzasz czy w Panel sterowania - Dżwięki i urządzenia - Audio wykrywa BT. Jeśli wykryło to można przystąpić do parowania zestawu.To wszystko !

Proszę się nie zdziwić że przestaje wtedy działać karta dzwiękowa .

Masz rację ale nie jestem amatorem i poświęciłem sprawie wiele godzin prób (zarówno na windowsie jak i na linuxie) i googlania więc mnie nie obrażaj.

Nie twierdze że ten adapter nie zadziała ale nie daję też gwarancji że zadziała.

Ważne jest jeszcze jaki się ma system bo tylko Win7 w standardzie obsługuje A2DP, w innych trzeba użyć odpowiedniego oprogramowania (ja mam win xp).

A od tego żeby było usb 2.0 ważniejsze jest aby adapter miał układ bluetooth 2.0 lub wyższy bo profil A2DP został wprowadzony dopiero w specyfikacji bluetooth 2.0.

No comments !