Słuchawki bluetooth nie działają po sparowaniu z komputerem

Słuchawki bluetooth (Natec Bat) nie działają po sparowaniu z komputerem. Nie jest to raczej wina słuchawek, bo po sparowaniu z telefonem działają bez zarzutu.

Co do problemu na linii słuchawki - komputer: słuchawki podłączone są za pośrednictwem adaptera bluetooth (zasugerowanego przez sprzedawcę słuchawek). Adapter działa, bo łączy się z innymi urządzeniami bluetooth, a słuchawki udało się sparować bez problemu. Słuchawki widnieją w wykazie podłączonych urządzeń bluetooth, ale po ich włączeniu nie przejmują funkcji domyślnego urządzenia audio. W ustawieniach Realtek HD Audio wybranie słuchawek wciąż powoduje, że dźwięk wydobywa się z głośników. W Panelu sterowania > Dźwięki i urządzenia audio - jako domyślne widnieją głośniki; innych urządzeń brak.

System Windows XP SP3.

A podłączyłeś się z usługą audio słuchawek z poziomu komputera?

Może twój adapter bluetooth nie obsługuje w pełni profilu A2DP odpowiedzialnego za przesyłanie dźwięku stereo.

Miałem podobny przypadek z jednym adapterem (chyba był firmy toshiba) poleconym mi w sklepie komputerowym i okazało się że obsługuje on profil A2Dp ale tylko odbiór (w kierunku do komputera), żeby używać słuchawek stereo bluetooth adapter musi wysyłać dźwięk z komputera do słuchawek a tego akurat tamten adapter nie obsługiwał (doczytałem się tego później w specyfikacji) i musiałem jechać do sklepu zwrócić go.

Sprawa załatwiona - okazało się, że polecany przez sprzedawcę adapter bluetooth (wersja 2.1) okazał się “za słaby”. Potrzebna była wersja adaptera z bluetoothem 3.0. Po jego wymianie komputer ze słuchawkami współgra idealnie.

Dziękuję. Temat uważam za zamknięty.