Słuchawki Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha

Witam. Szykuję się na tę słuchawki, lecz nie wiem czy będą dobre. Czy będą współdziałać z moją kartą dźwiękową zewnątrzną na usb podłączną do laptopa o nazwie creative sound blaster X-Fi Surround 5.1 USB. Słyszałęm, że te słuchawki mają własny adapte lub kartę dźwiękową w zestawie. Jak to jest? Czy będę mógł korzystać z mojej karty dźwiękowej, czy z tego adaptera. Jeśli z adaptera to czy dźwięk będzie podobnej jakości co z moją starą katą graficzną. Jakby co mój laptop r510 samsunga z Vistą. Ciekawi mnie jeszcze jak jest ze sterownikami pod vistę. Czy ten adapter będzie miał jakieś wejścia na zestaw głośników 5.1? Czy lepszy dźwięk będzie z tego adaptera czy z mojej zewnętrznej karty graficznej? Czy ten adapter korzystałby z mojej karty dźwiękowej wbudowanej w laptopa (która wydaje mi się że jest dość kiepska) czy by ją “omijał”?

Witaj!

Słuchawki mają opcję podłączenia pod dźwiękówkę zwykłym złączem słuchawkowym typu Jack. Możesz w ten sposób podłączyć je do swojej karty. Żeby jednak poczuć pełnię możliwości skorzystaj z zawartego w opakowaniu adaptera USB i zainstaluj sterowniki, które znajdziesz na oficjalnej stronie Creative. Działają pod XP/Vista/7. Zasadniczo ten adapterek usb będzie działał niezależnie od Twojej dźwiękówki. Możesz pod kartę podpiąć głośniki i pod drugie wolne usb podłączyć słuchawki, powinno grać z obydwu źródeł. Jedyny minus tych słuchawek to sterowniki. Na XP doprowadziłem je do używalności czystym fartem, metodą prób i błędów. Na szczęście z odsieczą przyjdzie pomoc online Creativa, ew. ja mogę doradzić. Pozdrawiam!

Słuchawki są naprawdę rewelacyjne. Długo zastanawiałem się nad zakupem - Sigma czy Alpha.

Ostatecznie zdecydowałem się na Sigmę i naprawdę jestem bardzo zadowolony. Meloman ze mnie żaden ale miałem kilka słuchawek na uszach i te oceniam wysoko.

Bas miły - głęboki , sopran nie wysadza bębenków , no i najważniejsze są tak wygodne i wygłuszające otoczenie, że nie mam chęci ich zdejmować. ( nawet po paru godzinach )

Aluminiowy pałąk usztywnia konstrukcję, a większe nauszniki poprawiają wygodę. Co do tego czy grają lepiej od 40mm to ciężko mi ocenić.

Jedyny minus to dostępne sterowniki pod Win7 ( problem z instalacją ) .

Zajęło mi 3 dni przegoolowanie wszystkich forum aby znaleźć rozwiązanie.

Zatem jeśli ktoś ma problem z zainstalowaniem samej aplikacji w Win7 ( sterowniki + wszystkie aplikację ) to proszę wejść w tryb awaryjny i w tym trybie zainstalować dostępną instalkę ze strony creatrive - ( rozwiązuje to wszystkie niezgodności z win7 i Error I-001 Bitmaps not found - już się nie pojawia.

Jestem graczem Call of Duty i jeśli chodzi o efekty to są one odczuwalne w każdej z części tej serii. ( czasem aż można narobić ze strachu tyle słychać :smiley: ) .

Mikrofon też super - jak sobie coś po cichaczu chrupię :smiley: to na TS-ie nikt tego nie słyszy natomiast gdy zacznę coś mówić słychać mnie rewelacyjnie i nic nie obcina :slight_smile:

Jednym słowem - REWELACJA - POLECAM wszystkim graczom i nie tylko.

ScArRr