Słuchawki do gier

Czołem!
Mam spory dylemat i szukam pomocy w wyborze słuchawek. Słuchawki używane w 90% do grania, rzadziej obejrzę na nich jakiś film/serial na kompie czy posłucham muzyki. Także skupiam się na dźwięku w grze. Co do gier - głównie FPS (PUBG, CoD, CS). Historycznie używałem Steelseries 5Hv2, a ostatnio Hyperx Cloud 2. Z obu byłem raczej zadowolony (chociaż bardzo rzadko zdarzało się, że kolega z drużyny słyszał przeciwnika a ja nie). Zarówno 5Hv2 jak i Cloud’y wymieniam ze względu na uszkodzony kabel - to chyba jakaś moja zmora, ale prawie każde słuchawki, których używam prędzej czy później mają problem z kablem). W związku z powyższym zacząłem zastanawiać się nad słuchawkami bezprzewodowymi (które mam nadzieję, że wytrzymają trochę dłużej). Mój budżet to +/- 800 PLN. Dotychczasowe słuchawki miały w zestawie jakąś kartę na USB. Dedykowanej nie mam (płyta główna MSI Z390 Gaming Plus). Jeżeli zakup jakiejś karty bardzo by pomógł to mogę rozważyć i trochę zwiększyć budżet.
Osobiście patrzyłem na 2 modele - Cloud Flight oraz Arctis 7. Natomiast jakoś nie mogę się przekonać do zakupu. Widziałem że niedawno wyszły nowe Cloud Flight S ale w PL jeszcze niedostępne.
Wszelka pomoc i opinie mile widziane :slight_smile:

A co to za uszkodzenie? Nie da się samego kabla wymienić/naprawić?

Mam tendencję do zapominania o kablu i a to szarpnę, a to krzesłem najadę. W ostatnich Cloud’ach uszkodził się kabel do tej karty dźwiękowej na USB i chyba przez to też port USB w obudowie. Kabel uszkodzony gdzieś przy samej wtyczce i teraz wygląda tak, że jak tylko ruszę kablem to mi na jakieś 5-10 sekund odłącza dźwięk, później wraca dźwięk ale już nie działa mikrofon i żeby było ok muszę je odłączyć i podłączyć raz jeszcze. Czy da się naprawić? Pewnie tak, ale nie znam się na tym i prawdę powiedziawszy nie wiem czy chcę się w to bawić.

Zerknij może na Corsairy HS70. Mam od prawie 2 lat i jestem ukontentowany. Solidna i wygodna konstrukcja bez zbędnych bajerów i świecidełek. Stonowany design, grają przyzwoicie, w grach sprawdzają się zacnie. W zeszłym roku ukazała się odświeżona rewizja z dopiskiem Pro

Z nowości i w podobnych pieniądzach ciekawie wyglądają Logitechy Pro X Gaming, ale niestety nie miałem okazji mieć ich na głowie