Słuchawki do kompa do 100zł.Które wybrać?

Witam!

Tym pytanie dotyczy słuchawek do komputera.

Wymagań wielkich nie mam ponieważ ze słuchawek korzystam raczej sporadycznie.Ale chciałbym miec możliwość obejrzenia filmu lub posłuchania muzyki z dobrym dżwiekiem gdy wszyscy w domu śpią.

Czasem też przyjdzie w coś zagrać a wtedy wiadomo że słuchawki lepsze niż głośniki.Raz na jakiś czas też porozmawiam na Skype’ie więc słuchawki z mikrofonem to przydatna rzecz.Jednak dobrze by było gdyby mikrofon był odczepiany skoro nie zawsze się z niego korzysta.Pilot do regulacji głosu i wyciszania mikrofonu też mile widziany.Nie chce żeby słuchawki były jakies wielkie żebym nie wyglądał w nich jak robotnik z młotem pneumatycznym.

W cenie do 100zł jest spory wybór.Ja ograniczyłem się do tych 4 modeli.

I znów spytam Was:Gdybyście musieli wybrać tylko z tych 4 modeli to które byście wybrali?Dlaczego?Może posiadacie któreś z nich?

http://www.gral.pl/preview/Creative_Lab … ng_92.html -100zł

http://www.gral.pl/preview/Creative_Lab … 50_24.html -85zł

http://www.gral.pl/preview/Creative_Lab … 00_48.html -60zł

http://www.gral.pl/preview/Creative_Lab … 00_71.html -75zł

Czekam na odpowiedzi.

Pzdr!

1 będzie najlepsze

Zdecydowanie słuchawki fatal1ty mam je już prawie rok i wciąż działają jak nowe a spadły mi pare razy itp i są dosyć wygodne jak dla mnie :smiley:

Ja posiadam te ostatnie, jakość dźwięku jest ok lecz po dłuższym użytkowaniu ich mnie osobiście bolą trochę uszy. Mają za duży ścisk, ale jak masz “małą” głowę to powinno być ok.

Numer jeden ma mój znajomy, te to już całkiem są porażką, niesamowicie niewygodne(znajomy ma mniejszą głowę od mojej i też mu one nie leżą) i jakość dzwięku gorsza od hs-600 ale to tylko moje odczucia.

Co do reszty to nie wiem nie miałem okazji ich używać.

ja jakoś mam normalną głowę i dziennie po 6 godzin nosze moje słuchawki (fatal1ty te pierwsze) bardzo wygodne a dźwięk z odpowiednimi ustawieniami jest bardzo dobry :smiley: trzeba tylko w sterach przestawić jakość dźwięku. powiedz to twojemu znajomemu może ma źle ustawione albo syfiasty komp bo w starych jeszcze nie było tych troche lepszych kart dźwiękowych zintegrowanych

Jeśli możesz wydać tylko 100zł bierz fatality, jednak ja na twoim miejscu brałbym takie http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/711365

Z tych co podałeś w pierwszym poście to tylko te pierwsze (Fatal1ty) mają dobre parametry (pasmo przenoszenia), pozostałych to bym nie chciał nawet za darmo.

Bardzo ważne jest pasmo przenoszenia, dolna częstotliwość nie może być wyższa od 20 Hz (im niższa tym lepiej) a górna nie może być niższa niż 20 kHz (20 000 Hz; im wyższa tym lepiej) bo inaczej będą strasznie obcinać niskie częstotliwości (basy) i/lub wysokie częstotliwości (soprany) przez co dźwięk będzie mocno zniekształcany.

Osobiście uważam że przy Creative mocno się przepłaca za samą markę co widać gdy się porówna ceny i parametry tych słuchawek.

A dla porównania np. Philipsy z pasmem 20 Hz - 20 kHz lub lepszym można już kupić za połowę tej ceny, polecam też słuchawki Plantronics.

Dobre zintegrowana karta muzyczna i bardzo dobry dźwięk, no cóż każdy ma ‘inne ucho’.

scripter1 , Pasmo przenoszenia to nie wszystko, zresztą w przypadku Fatal1ty parametry z “pudełka” mają niewiele wspólnego z faktycznym brzmieniem, ale to tylko moje zdanie :wink:

Tu masz troszkę info. może się przydadzą.

http://pclab.pl/art18853-5.html

http://pclab.pl/art39650-10.html

Oczywiście pasmo przenoszenia to nie wszystko ale z kiepskim pasmem przenoszenia inne parametry przestają mieć znaczenie, zakładam że parametry podane w specyfikacji są zgodne ze stanem faktycznym choć nie zawsze tak jest.

Kolega f4rm3r19831 , dobrze pisze, kiepska karta dźwiękowa w połączeniu z dobrymi słuchawkami da podobny efekt jak dobra dźwiękowa z kiepskimi słuchawkami.

Ja żeby uniknąć zależności od karty dźwiękowej kupiłem dobre słuchawki bluetooth i odpowiedni adapter bluetooth do kompa z dobrym softem - dźwiękówka jest wtedy wirtualna (programowa) i nie jest zależna od rzeczywistej (do tego zyskałem swobodę poruszania).

Aktualnie już wybieram tylko pomiedzy dwoma modelami…

Creative Fala1ty Gaming a HS-450…

HS-450 wydają się być ładniejsze i z tego co słyszałem wygodniejsze a dźwięk dają przyzwoity ale mikrofon podobno nie jest wystarczająco elastyczny…

zaś Fatal1ty Gaming dają lepszy dźwięk i mają lepszy mikrofon…do tego odłączany ale podobno bardziej cisną uszy…

To które lepiej?

Jak już mówiłem ja mam fatal1ty i nosze je po 6-7 godzin dziennie i jakoś mnie nie uciskają. Pierwszy tydzień był jakiś dziwny z nimi bo wcześniej miałem takie bardzo luźne dlatego troche wydawały się ciasne ale to jest raczej przy każdym modelu który jest zbudowany tak jak fatal1ty (czyli te duże) jak dla mnie możesz bez obaw kupować bo po kilku tygodniach itak się troche dopasują do twojej głowy a jak wcześniej miałeś słuchawki o podobnej budowie nawet nie będziesz czuł tego niby uciskania o którym wszyscy piszą.