Słuchawki do telewizora

Hej. Moi drodzy potrzebuje znaleźć słuchawki do telewizora dla mojego taty (człowiek w starszym wieku, problemy ze słuchem). Chodzi o słuchawki bezprzewodowe, które mogę podłączyć pod telewizor. Jako, że telewizor nie posiada bluetooth - jedyną opcją pozostaje mi wyjście jack. Chociaż wydaje mi się, że jest też wyjście cyfrowe.
Fantastyczną opcją by było to, aby nie trzeba było za każdym razem odłączać adaptera od telewizora, aby ponownie używać wbudowanych do TV głośników.

Czy ktoś z Was moi drodzy orientuje się coś w temacie?
Będziemy wdzięczni za pomoc.

Wesołych świąt!

Będziesz musiał chyba odpinać adapter od TV. Pytanie w ogóle, czy istnieje takowy konwerter. Musiałyby to być zwykłe słuchawki BT i do tego transmiter Bluetooth z AUX. Wtedy łączysz TV z transmiterem, a słuchawki do transmitera… No nie wiem, czy takowe coś w ogóle jest…

W zależności od TV jedne mają tak rozwiązane, że po włożeniu ‘jacka’ słuchawkowego do gniazda słuchawkowego TV wyłącza głośniki wewnętrzne lub też nie (jeśli nie wyłącza - to wówczas jest osobna regulacja mocy dźwięku słuchawek w menu).
Trzeba to po prostu sprawdzić.
Są słuchawki bezprzewodowe działające radiowo (mają podpinaną stację do wyjścia słuchawkowego w TV) [nie polecam]

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-philips-shc5200-10-bezprzewodowe-czarne

jak i też nadajniki bluetooth, które podłączasz również do wyjścia słuchawkowego TV i działają z każdymi słuchawkami bluetooth.

https://allegro.pl/oferta/nadajnik-odbiornik-bluetooth-do-tv-wiezy-sluchawek-9573775977

Jednak przy podłączonych słuchawkach tradycyjnie lub radiowo nie ma żadnego opóźnienia dźwięku względem obrazu, co minimalnie może występować przy transmiterze Bluetooth.
Więc jeśli ktoś jest bardzo czuły na „rozjazd” dźwięku z obrazem to może go to denerwować.