Słuchawki do uszu do telefonu

Powiedzcie mi proszę czy te słuchawki Samsung, które były w pudełku wraz z zakupionym telefonem Samsung A5 2017 są dobre do słuchania muzyki na telefonie ? Bo były one w kolorze białym i miały takie przeźroczyste silikonowe końcówki, które wkładało się do uszu.
Bardzo mi one wypadały z uszu szczególnie przy schylaniu się co bardzo mi działało na układ nerwowy i drażniło mnie to… I dziś pod wpływem nerwów je podarłem na 7 drobnych części. Teraz chciałbym sobie kupić jakieś lepsze słuchawki do telefonu i takie, żeby mi nie wypadały z uszu. W takich słuchawkach chyba nie ma dobrego basu, ale dobrze by było jakby jednak był.
Nie wiem, nie znam się. Czy ktoś może mi coś dobrego i konkretnego polecić ?
proszę o pomoc w tej sprawie.

Jak nie jesteś jakimś autofilem, to do okazyjnego słuchania muzyki (np w drodze do szkoły) starczą zwykłe słuchawki (tzw pchełki) za 20-30 zł Philipsa. Mają one normalny kształt i nie wypadają łatwo.
Np takie: https://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/SHE1350_00-IMS-pl_PL?&wid=180&hei=180&$jpglarge$
Jeśli jednak jesteś dużo w ruchu lub biegasz, to można zainteresować się słuchawkami do biegania, które mają dodatkowy uchwyt zakładany na ucho. Np takie:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/G/15/aplusautomation/vendorimages/d2f42f78-806b-4e00-8d63-727fa08923cf.jpg.CB525880882.jpg
Oczywiście firma i model do wyboru.

Właśnie chodzi o to, że nie chcę słuchawek, w których muzyka będzie mi brzęczała. Na zasadzie, że coś tam sobie brzęczy bo nie lubię ciszy. Tylko chcę takie, które będą mi fajnie grały, z których będę zadowolony. Czy ktoś może mi coś polecić ?

Jak słuchasz mp3 o średnim rozmiarze 4-6MB, youtube czy jakieś darmowe streamy, to lepsze słuchawki nie wiele zmienią.
Jeśli jednak masz muzykę dobrej jakości (np FLAC), to warto się rozejrzeć. Na pewno na forum były już podobne tematy, w sieci też ich nie brakuje. Przy czym każdy ma inny słuch i każdemu co innego pasuje. Najlepiej wybrać się do jakiegoś dużego sklepu rtv - tam nieraz są słuchawki (także pchełki) na wystawach, które można podłączyć i sprawdzić samemu.

do jakiej kwoty ?

Wiadome raczej, że takich za 500 złotych czy za tysiąc złotych nie kupie sobie. No Ale takie za 100 złotych czy 200 złotych pod warunkiem, źe będą dobrze grały no i będę głośno mógł słuchać na nich to się skuszę. A jeśli mam przepłacić bo te za 200 złotych będą grać tak samo jak te za 30 złotych to raczej odmówię i wezmę te za 30 złotych. Wiesz o co chodzi. Czy coś możesz mi doradzić dobrego ?
I ciekawy jestem też, czy jeśli mam ten telefon jeszcze na gwarancji - bo kupiłem go rok temu to czy w ramach tej gwarancji dostałbym nowe słuchawki ? powiedziałbym, że te zgubiłem gdzieś czy coś. Jakąś ściemę bym walną. Da się tak ?

Masakra, ręce opadają. Z jednej strony lekką ręką chcesz wydać 200 zł za pchełki do telefonu, a z drugiej chcesz naciągać producenta/sprzedawcę na nowe słuchawki, które sam zniszczyłeś dlatego, że ci nie pasowały (i których nie potrzebujesz). Na szczęście żadna gwarancja (poza dodatkowymi - płatnymi) nie obejmuje zgubienia/celowego zniszczenia sprzętu.
Jak szanujesz swoje pieniądze, to kup takie:


Zostanie ci na odkupienie tych z zestawu (rozumiem, że chcesz robić dobrze potencjalnemu nowemu nabywcy telefonu) i zostanie na inne 3 kolejne sztuki gdybyś te pierwsze zgubił lub zniszczył.

1 polubienie

To jeśli wkurzają Cię douszne, to może nauszne będą najlepszym wyjściem. Ze swojej strony proponuję takie modele jak :

Sony MDR-ZX220BT Bluetooth
Edifier P841
JBL T450

W zestawie z takimi słuchawkami zawsze są wymienne gumki w różnych rozmiarach, aby każdy mógł sobie dopasować rozmiar :wink:

lordjahu wolę jednak słuchawki do uszne. Będę z nich korzystał podczas jazdy na rowerze. Czy możesz coś polecić ?

Kablowe czy bezprzewodowe ?

Raczej kablowe. Bo przy bez przewodowych to mogę gdzieś stracić zasięg i dźwięk może przerywać lub w ogóle nie będzie.

Lub je po prostu zgubisz jak ci wypadną podczas jazdy na rowerze :wink:

Bezprzewodowe :
Philips SHB5850BK - do 10 metrów od smartfona. Nie martw się o zasięg :wink:
Samsung Level Active - na rower idealne.
JBL T110BT PureBass - niezły bas.

Przewodowe:
-Edifier P265
-Samsung In-Ear Fit - mam, nie narzekam :slight_smile:
-Philips SHE3700BK

1 polubienie

Ja osobiście używam słuchawek jbl t110 jestem z nich bardzo zadowolony ale nie długo kupuje sobie t290

Chcesz dobre słuchawki w rozsądnej cenie to polecę to co żonie kupiłem (jest zachwycona) Denon AH-C260.
Kupione za jakieś 9 dyszek - nowe.
Ja używam C351 - od chyba już 6-ciu lat…

Pamiętaj tylko że przy dokanałówkach musisz dobrze dopasowane gumki i wkładać je do ucha tak aby uszczelniły kanał, bez tego nie usłyszysz nic (od pasa w górę) czyli będzie kiepsko z basem.