Słuchawki do użytku domowego

Od dzisiaj jestem szczęśliwą posiadaczką słuchawek PHILIPS 2500. Moje szczęście jest jednak niepełne gdyż słuchawki oprócz tego że bardzo ładnie grają i wyglądają mają jedną istotną wadę. Słuchawki “przebijają” tzn. nie izolują dźwięku. Przy cichym graniu jest OK ale już przy średnim wszystko słychać “na zewnątrz”. Nie po to kupuję słuchawki żeby ludzie naokoło słyszeli czego słucham :roll: Po to je kupiłam żeby nie przeszkadzać współlokatorom. Skusiłam się na nie ponieważ mają długi kabel (aż 6m) na czym też mi zależało. Szukam słuchawek zamkniętych, w miarę szczelnie izolujących dźwięk i najlepiej o długim kablu (najlepiej do 100zł). Bardzo proszę o rade.

słuchawki zamknięte do 100 zł?

tosini85. Ty chyba chcesz stracić słuch.

Część ciśnienia akustycznego musi “ujść” na zewnątrz. Tak już sa zaprojektowane prawie każde słuchawki.

Poza tym pojęcie głośno jest baaardzo względne.

Myślę, że prawie każde w tej cenie mogłyby nie spełniać Twoich kryteriów.

Poszukaj w cenie ok 500zł . Tam materiały sa znacznie lepszej jakości i masz gwarancję, że nie stracisz słuchu zbyt szybko. Najlepiej słuchawki tzw. studyjne (np AKG K 271 Studio MK II). One z reguły są skonstruowane tak aby tłumić wszystko co na zewnątrz i wewnątrz. A jak tańsze to np BEHRINGER HPM1000

PS. zbadaj sobie słuch u laryngologa na audiometrze.

Pozdrawiam.

moze te:

http://www.ceneo.pl/1222271

Długość przewodu 1,2 m, ale przedluzacze sa tanie…

Głucha to ja raczej nie jestem. Rzadko kiedy słucham głośno muzyki. Trudno wytłumaczyć głośność dźwięku - każdy to odbiera inaczej. Jeśli na przykład na mojej wierzy mam 40 poziomów dźwięku. 40 to jest max. Jeśli teraz podepnę słuchawki to tak do poziomu 15 jest ok ale poziom 20 to już słychać muzykę na zewnątrz, poziom 40 rozwala łeb a ludzie naokoło spokojnie mogliby powiedzieć że słuchają radia - oczywiście na tym poziomie nawet nie mam zamiaru słuchać muzyki. Chodzi mi o ten poziom 20 - to już dla mnie jest głośno - ale na zewnątrz - “trzeszczy”. Czy to jest OK w przypadku słuchawek zamkniętych ? Tak przynajmniej podaje PHILIPS że to są słuchawki zamknięte.