Słuchawki douszne/dokanałowe

(Zulowski) #1

Zima coraz bliżej, więc przymierzam się do zakupu słuchawek dousznych (noszenie podczas jazdy na stoku), moglibyście polecić jakieś przyzwoite?

Do codziennego słuchania mam Sennheiser 518, ale w nich na stok nie pójdę, po pierwsze nie ubiorę na nie kasku, a po drugie 1 gleba i się rozpadną.

Zwróciłem uwagę na OMX 180 ale opinie nie są zbyt przychylne.

(Hitm3n) #2

Nie dowidzę tam ceny, i ogólnie jaki budżet masz?

Pytanie jeszcze, jaki masz odtwarzacz i jakiej słuchasz muzyki.

Ze swojej strony polecam Yamaha EPH-30 i EPH-50 :slight_smile:

(Zulowski) #3

Gatunki muzyki różne, choć głównie Rock/Psychodelic (The Doors, Pink Floyd), czasami coś mocniejszego (Kamelot), chciałbym przeznaczyć do 150 zł.

Odtwarzacz nie jest jakiś specjalny, gdyż jest to normalna komórka Nokia 6303c.

Z tych modeli co podałeś EPH-30 mieszczą się w przyzwoitej cenie, zastanawia mnie jedynie, jak one "leżą" w uszach, czy nie będą wypadać?

Te OMX 180 mają ten taki "uchwyt", który z 1 strony przy letniej jeździe na rowerze trzymał by słuchawki w swoim miejscu, lecz zastanawia mnie jak w przypadku ubrania kasku do jazdy na stoku, czy nie będzie to trochę gniotło.

(Hitm3n) #4

Sam używam EPH-30 i dobrze leżą, kwestia dobrania rozmiaru gumki do ucha, a rozmiary są 3, więc nie ma z tym problemu :wink:. Ogólnie podczas biegania czy jazdy na rowerze nie wypadały, dobrze się trzymały.

No z tymi zausznikami może być problem w kasku, bo mogą cisnąć faktycznie, chociaż to też zależy, musiałbyś je najlepiej "na żywca" sprawdzić.

(janiś) #5

ja polecam sennheiser cx300, nie wiem jak będą się trzymać podczas jazdy na stoku ale podczas biegania trzymają się, mają w zestawie 3 rodzaje gumek, a dźwięk jak dla mnie jest super, z resztą poczytaj na necie jest trochę info o nich

(Zulowski) #6

Ok dzięki @Hitm3n i @janiś, z tego co widzę i EPH-30 i cx300 w podobnej cenie, poszukam recenzji/opinii i wybiorę :wink:

Wybór padł na Sennheiser cx300 II.

Powody były 2:

1) zaufanie do firmy po codziennym użytkowaniu hd518.

2) marginalnie lepsze parametry (których i tak nikt nie jest wstanie zauważyć ;p)

Jakościowo jestem zadowolony, głębia dźwięku jak i sam dźwięk wyraźny, cholernie izolują od otoczenia, i trzymają się uszu jak należy.