Słuchawki douszne Sennheiser px10

Witam…

Szukałem słuchawek dousznych różnych firm, analizowałem ceny itd. W końcu trafiłem w Media Sennheiser px10. Są to słuchawki na pałąku z membraną w poprzek. Kilka lat temu używałem tylko takich (Koss, Sony) i postanowiłem, że obecne także będą poprzeczne. Zwykłe zawsze wypadały mi z uszu, nauszne nie wchodzą w ogóle w grę.

Wracając do tematu, kupiłem te px10, podłączyłem w domu i jestem rozczarowany jakością dźwięku. Dla mnie w tych słuchawkach bass nie istnieje. Z tego co pamiętam w moich starych słuchawkach był o wiele głębszy i przyjemniejszy bass. W tych jest w zasadzie dudnienie nie przypominające bassu a co najwyżej mocne średnie tony.

Poczytałem na forach o tym modelu i … wszyscy zachwalają… co jest grane, wiem że to nie są słuchawki kopułkowe, nauszne z dobrym basem (bo i przetwornik duży) ale spodziewałem się o wiele więcej po tym sprzęcie.

Pytanie czy jakość tych słuchawek jest w normie i ten typ słuchawek tak ma (douszne, poprzeczne) czy jest jakaś sensowna alternatywa na poprzeczne, douszne z zadowalającym basem.

Pzd

http://www.allegro.pl/item328870586_slu … _s_c_.html

polecam !!

Prawdę mówiąc, to sennheiser to już nie to, co kiedyś - masówka się zaczęła i jakość… No cóż, chińska…

Polecam słuchawki pioneer’a - kupiłem douszne - jako jedyne mi nie wypadają, mają 3 końcówki do dopasowania rozmiaru, grają rewelacyjnie. No i dość tanie, około 80 zł. Tylko, że nie pamiętam modelu a pudełko zutylizowałem ;/ Takie srebrne, lekko wygięte #-o Podobne do tych: :arrow: http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Shop/Headphones/Earbud/ci.SE-CL30.Shop

Hmmm Sennheiser’y oddałem do Media (dostałem zwrot kasy, chociaż ponoć za douszne nie zwracają bo wiadomo - higiena) i prawie wybrałem w ciemno (nie ma możliwości odsłuchu) znów poprzeczne SONY MDR-J10 tańsze o 20 zł (59zł). Poleciałem do samochodu, rozciąłem pudełko i podłączyłem do MUVO i … znów rozczarowanie, ale… dźwięk o niebo, niebo lepszy niż w Sennheiser’ach. Bas lepszy, daleko mu do ideału ale w końcu się pojawił.

Dochodzę do wniosku, że słuchawki douszne (chyba muszę zweryfikować swoją pamięć) nie wygenerują porządnego basu. Przetwornik - musi - być większy i tyle. Firma Sennheiser - rozczarowanie totalne - wykluczam usterkę i podróbkę (chyba). Niestety do odtwarzaczy typu MUVO nie da się podłączyć większych słuchawek np. już z gąbką bo pseudo wzmaczniacz playera jest już za słaby i generuje w miarę przyzwoity dźwięk ale niestety - cichy.

Poruszając kwestię zakupu sprzętu na Allegro, wolałem kupić w Media bo to “prawie” gwarant oryginalnego produktu a cena porównywalna licząc koszt wysyłki. Zajmuję się podróbkami trochę bardziej niż zwykły zjadacz chleba i przeraża mnie to co dzieje się na wymienionym serwisie.

Pozdrawiam