Słuchawki douszne

Witam.

Zamierzam kupić słuchawki douszne z jackiem 3,5mm. Na rynku jest tyle produktów, marek itp., że sam nie jestem w stanie tego ogarnąć, poza tym nie orientuję się jaka firma może być dobrą w tej dziedzinie. Cena nie gra roli, rynek także (może być np. USA, a nawet dobrze by było - znacznie taniej niż w Polsce). W oko wpadły mi Beats Tour od Monstera, ale opinie (chyba jak zawsze) zaczynają się od pieśni na cześć jakości kończąc na bluzgach. A jakie są wasze typy? Wygląd nie ma priorytetowego znaczenia, ale miło by było mieć coś ładnego, charakterystycznego (patrz Beats Tour).

I proszę nie sugerować się zdaniem “cena nie gra roli”. Wyszukać najdroższe na rynku i zamówić to nawet ja sam mogę :stuck_out_tongue: Chodzi mi o wybór poparty opiniami, doświadczeniem i jakością.

Jest taka stara i dobra firma jak Beyerdynamic, słuchawki tej firmy używane są w stacjach radiowych, w studiach nagraniowych, znajdziesz je również na półkach audiofili, oczywiście douszne nie oddadzą tego co nauszne, jednak firma ta produkuje również i takie, powinieneś być zadowolony z jakości dźwięku.

Ogólnie jestem też skłonny kupić normalne słuchawki zamiast dousznych. Nic już nadzwyczajnego w tym nie ma, że ludzie po ulicach zasuwają w normalnych słuchawkach pokaźnej wielkości (nie tak jak kiedyś ledwo widoczne słuchawki dołączane do Walkmanów) :slight_smile: Oczywiście wtedy musi to mieć jakiś wygląd - mam obecnie dobre słuchawki Sony, ale nie przylegają schludnie do głowy, więc w nich nie wychodzę. No i tutaj znowu pojawia się Beats - też mają ciekawe słuchawki.

Dużo używam dokanalówek i mam ich kilka par a przesłuchałem kilkanaście modeli.Jeżeli ceny od 500zl cię nie przerażają to poleciłbym coś takiego Phonak Audeo PFE 112 ale jeśli naprawdę masz kasę żeby wydać na słuchawki i nie razi cię ekscentryczny(oczywiście jak na słuchawki) wygląd to rozważ zakup Klipsch Image X10 w Stanach ich ceny to ok 360-380$ jak dotąd to najlepsze słuchawki jakie miałem okazję przesłuchać no i następny mój zakup gdy rozmnożę odpowiednio talary :wink:

A zapominasz o najważniejszej sprawie - do czego chcesz podpiąć te słuchawki? Do jakiego odtwarzacza? Niektóre grają ciepło (np większość Cowonów) inne chłodnie, a jeszcze inne neutralnie (np iPody i iPhony, ale one grają neutralnie z lekką odchyłką ku chłodnemu dźwiękowi - prócz pierwszej generacji, która to miała w sobie inne bebechy).

Do ciepłych grajków najlepiej dobrać chłodne słuchawki, a do chłodnych grajków - słuchawki, które grają ciepło. Dzięki temu dźwięk jest możliwie zbliżony do naturalnego.

Tu możesz poczytać o słuchawkach dokanałowych:

http://pclab.pl/art42498.html

Ja mogę polecić Sennheiser CX 400-II Precision, które w połączeniu z Cowonem D2+ grają naprawdę świetnie.

No więc tak - będę ich używał chyba głównie do podłączenia do Samsunga Epic 4G - w Polsce chyba nie ma tego modelu. Jeszcze nie jestem pewien, czy zdecyduję się właśnie na tego Samsunga, ale wszystko na to wskazuje. Całkiem możliwe też, że kupię któregoś z iPodów - bardzo jestem za Nano, jednak ze względu, że telefon oferuje mi także muzykę przecież, to może dla wygody kupię Suffle - żeby kupić Toucha musiałaby mnie najść wielka ochota, a tego raczej nie przewiduję.

Może przy okazji - jakieś ciekawe telefony? Coś w stylu Samsunga Epic - wysuwana klawiatura, bo nie wyobrażam sobie korzystania z klawiatury ekranowej - przeraża mnie to. Cena gra rolę, ciężko mi jednak określić, gdyż jestem w NY, ceny tutaj różnią się od polskich no i przede wszystkim są różne modele telefonów. Myślę, że około 500$ firmowo byłoby OK - z tej ceny zawsze znajdą się sprzedawcy, którzy mają takie telefony w cenach nawet 2x niższych.