Słuchawki działają jak mikrofon

Witam. Mam problem z słuchawkami i mikrofonem. Otóż mikrofon w ogóle nie działa na mój głos, a gdy mówię do słuchawki to ona działa mniej więcej jak mikrofon. Niestety nie zadowala mnie to, ponieważ chce mówić do mikrofonu a nie do słuchawki. Wie ktoś na czym polega mój problem?

http://imageshack.us/photo/my-images/849/sssssva.png/

Słuchawki i mikrofon: http://trust.com/products/product.aspx?artnr=18413

Brzmi to niesamowicie.

Moje pytanie. Poprawnie podłączyłeś je do komputera ?

Tak, poprawnie.

http://blog.4zal.net/2008/08/22/lifehac … sluchawek/

Tylko nie wiem dlaczego mikrofon mi nie chce działać :confused:

Próbowałeś mini jacki zamienić miejscami?

tomekgsb , a ja bym obstawiał że jednak podłączyłeś je odwrotnie, chyba że to producent źle zrobił połączenia we wtyczkach (jakoś marka Trust mimo nazwy nie wzbudza we mnie zaufania).

Spróbuj podłączyć wtyczki odwrotnie (mikrofonową w miejsce słuchawkowej a słuchawkową w miejsce mikrofonowej), jeśli masz fart i pomyliłeś się przy podłączaniu (lub producent zwyczajnie zamienił połączenia w tej przejściówce z foto na stronie - zakładam że jej używasz) to wszystko zacznie poprawnie działać.

Jeśli masz niefart to producent całkiem pochrzanił połączenia (te w tej 4 pin wtyczce jack nie zgadzają się z tymi w gnieździe tej przejściówki) i zamiana wtyczek nic nie da.

W tym drugim przypadku prawdopodobnie da się jeszcze wykorzystać te słuchawki jeśli zastosujesz przejściówkę zamieniającą miejscami odpowiednie piny (są dwa różne standardy kolejności styków stosowane w 4 pin wtyczkach jack), nie wiem czy są takowe w sprzedaży samodzielnie (są dołączane do niektórych zestawów słuchawkowych do telefonów używających 4 pin wtyczki jack) ale na pewno ktoś może ci na zamówienie taką zrobić (sam się czasem trochę bawię w robienie przejściówek).

Próbowałem podłączyć wtyczki odwrotnie i dalej nic. Przy najbliższej okazji sprawdzę jeszcze na innym komputerze czy mikrofon będzie działał poprawnie.

W opisie Twoich słuchawek jest mowa o

Próbowałeś z nim działać? Podłączasz je może na przednim panelu czy z tyłu?

Zapomniałem wspomnieć, że używam Laptopa Asus notebook k52jk/k52jb Series.

Co do przycisku to tam jest tylko ON/OFF.

i jak jest Off to jest wyłączony(nie twierdzę że wyłączyłeś), a to że jako mikrofon działają słuchawki to ewidentnie jest pokopane coś z połączeniem i słuchawki są podłączone do wejścia mikrofonowego. Pamiętam że było kiedyś na DP że na niektórych kartach można zamieniać rolę wejść(wyjście przełączyć jako wejście i odwrotnie) ale tematu nie znam.

Znaczy słuchawki spełniają swoją role jako słuchawki tyle, że też się da nimi nagrać głos. Zupełnie inaczej jest z mikrofonem, który w ogóle nie działa.

sprawdź na innym sprzęcie i wtedy będzie można zastanawiać się dalej. Dla mnie coś nie tak z podłączeniem.

No więc postaram się jutro sprawdzić czy działa na innym sprzęcie, bo na ten moment nie mam możliwości.

Kolega sprawdzał u siebie słuchawki i u niego też nie działają. No więc dostałem zepsuty sprzęt … :confused: