Słuchawki HyperX Cloud II - Nie działa mikrofon

Witam.
Od dłuższego czasu mam problem z mikrofonem w słuchawkach, otóż widać że jest podłączony do komputera i jest komunikat że urządzenie działa poprawnie ale niestety nie wykrywa żadnych dźwięków. Jakieś 2 miesiące temu padł mi system Windows 7 i musiałem zmienić na Windows 10 i po zmianie systemu wszystko fajnie działało przez te 2 miesiące i teraz nagle od tygodnia mikrofon nie działa i w żaden sposób nie mogę tego naprawić.
Proszę o pomoc bo jest mi on bardzo potrzebny i chciałbym żeby zaczął wreszcie działać.

Po pierwsze odinstaluj Realteka, uruchom ponownie i zobacz czy działa na sterownikach z windowsa
Jak numer jest u ciebie sterownika Realtek i jaki masz procesor (typ, generacja)
Jak to zrobisz to dalej pomogę ale muszę to wiedzieć
Z tym sterownikiem to się nawalczyłem!!!

Ale chodzi że mam sterownik Realteka odinstalować i na nowo pobrać i uruchomić czy jak?
Procesor: Intel® Core™ i5-4430 CPU 3.00GHz (4CPUs), ~3.0GHz
Wersja sterownika: 10.0.18362.1

Nie - odistalować i uruchomić (nie instalować) On wtedy weżnie sterowniki te to są zintegrowane w windows. Najpierw sprawdź na nich. I sprawdz w panelu audio czy mikrofon jest przypiędy do HD (zielony ptaszek) i stuknij w niego czy będzie pokazywał się pasek zielony. Najpierw trzeba sprawdzić prace mikrofonu na czysto a nie w programie jakimś, bo przyczyną może być program

Jak ci zadziała to spróbuj tego https://www.dobreprogramy.pl/Realtek-High-Definition-Audio-Codecs,Program,Windows,21164.html

No dobra a mógłbyś opisać gdzie co się znajduje i czego mam szukać bo prawdę mówiąc 10 to dla mnie nowość i nie wiem gdzie wielu rzeczy szukać bo ciężko jest się połapać po nagłym przerzucie z 7

Na 7 mogłem wszystko znaleźć bez przeszkód a tutaj to mogę szukać a i tak nie znajdę a nawet na internecie wiele głupot jest i nic konkretnego gdzie czego szukać

Klikasz “lupke” wpisujesz “panel sterowania” przechodzisz na małe ikony, potem “Programy i funkcję” i tam możesz odinstalować

Odinstalowałem ale nadal nie działa
Niczego nie pokazuje i nadal mikrofon nie reaguje

Wygląda mi to na uszkodzenie sprzętowe Na sterownikach z Win musi działac, kiepsko ale musi

Nie sądzę by sprzęt zawiódł ot tak sobie nie mógł nagle się zepsuć sam mikrofon gdy słuchawki działają zwłaszcza że jest to pod wspólnym USB, jakby mikrofon nie działał to wtedy słuchawki raczej też

Sprawdź te słuchawki i mikrofon na innym komputerze aby się upewnić, że są sprawne.
Jeśli nie masz dostępu do innego sprzętu to zainstaluj sobie Linuxa na penie i uruchom z niego komputer.
Wtedy podłącz słuchawki i będziesz wiedział czy są uszkodzone czy nie oraz czy to ewentualnie problem gdzieś w Windows.