Słuchawki i głośniki dziłające jednocześnie. Jak?

Witam. Meczy mnie jeden problem z którym nie miałem kłopotu wieki temu na windowsie. W płycie głównej mam 6 miejsc na urządzenia audio (jack). W pierwszym mam podłączony mikrofon. W drugim słuchawki, a w trzecim głośniki. Na Windowsie miałem dźwięk jednocześnie i w słuchawkach i głośnikach. To było bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie musiałem męczyć się z przekładaniem kabli. Na Linuksie jest jedynie dźwięk w środkowym wejściu. Jak to skonfigurować, a dźwięk był chodził na słuchawkach i głośnikach?

Dziękuje i Pozdrawiam

Jeżeli nie dasz rady programowo (przeszukaj korektor) to najtaniej zakup rozgałęziacz za 3PLN :slight_smile:

Rozdzielacz jest najgorszym rozwiązaniem -,-

W konsoli: alsamixer

Albo okienkowo (w Ubu): Aplikacje-Dźwięk i obraz - Regulacja głośności

Czyli jak chcesz :smiley:

Nie ma w mixerze takich opcji. W tym to najwyżej sobie mogę ściszyć głos, a nie ustawiać głos na dwóch urządzaniach

http://allegro.pl/item610943657_t7_rozd … 3_5mm.html

kup takie coś i problem z głowy :slight_smile:

Korzystasz z PulseAudio? Konkretnie jak wygląda okno dialogowe, pokazujące się po dwukliku na ikonkę głośnika w panelu?

No nie bardzo z głowy, ponieważ po pierwsze:

Po drugie te rozdzielniki potrafią rozdzielać w taki sposób, że jeśli podłączasz parę słuchawek lub 2 pary kolumn, sygnał stereo jest rozdzielony na 2 sygnały mono.

Po trzecie twoje rozwiązanie to żadne rozwiązanie problemu.

W alsamixer powinieneś mieć takie coś jak PCM, Front i headphones i tym spróbuj regulować głośność, ja np. nie posiadam dodatkowego wyjścia w karcie dźwiękowej, więc headphones jest u mnie całkowicie wyłączone.

Pozdrawiam!