Słuchawki i głośniki- przełączanie

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób na przełączanie się między podłączonymi słuchawkami a podłączonymi głośnikami. W słuchawkach mam mikrofon i używam ich do gier, ale poza tym to tylko głośniki. Na razie robię tak, że po prostu gdy chce grać podłączam słuchawki do komputera i działają tylko one, ale jak kończe grać to muszę je odłączyć, aby głośniki działały. Chciałbym sam sobie przełączać jakimś programem, które urządzenie ma teraz działać… Sporo roboty z tym podłączaniem i odłączaniem, nie ma na to jakiegoś sposobu?

Pozdrawiam

 

No bardzo… dużo roboty, włożyć/wyjąć Jacka 5 s?

No tak, najpierw muszę wysunąć biurko, później położyć się na podłodze i doczołgać pod komputer, później znaleźć wtyczkę i gniazdko w tych ciemnościach, jak gdzieś włoże to wtedy sprawdzam czy słuchawki działają, jeśli nie to ide próbować jeszcze raz… :smiley: Dlatego proszę o pomoc ;/

Jeżeli masz wolne wejście w karcie dźwiękowej (w sumie potrzebujesz 3 - głośniki, słuchawki, mikrofon), to możesz podpiąć tam słuchawki/głośniki (roboczo niech będą słuchawki). Potem musiałbyś w ustawieniach karty dźwiękowej skonfigurować to gniazdo w którym masz słuchawki i ustawić jego wyjście na “Wyjście na głośnik przedni”. Po prostu masz dubel tego samego sygnału na dwóch gniazdach.

post-79742-0-18740600-1394363381_thumb.p

 

Wtedy możesz mieć podłączone jednocześnie głośniki i słuchawki i nie musisz nic przełączać w żadnych programach. Jeżeli będziesz chciał używać głośników to je włączasz, a jak nie to wyłączasz, a słuchawki działają cały czas.

Albo korzystać z przedniego gniazda na słuchawki, o ile masz.

Ja to robię w bardzo prosty sposób przełączając się w opcjach dźwięku na domyślne wyjście,w tym wypadku mam ustawione głośniki w TV czyli “M2450D-1” ( zdjęcie 1),jeśli chce słuchawki to klikam na “headphone” i daje ustaw jako domyślne (zdjęcie 2) w ten sposób słuchawki mam podłączone cały czas a wybieram tylko źródło dźwięku.Oczywiście do tego musisz mieć dwa wyjścia na słuchawki czy głośniki - np. tylne i przednie lub dwa wejścia z tyłu - ja mam np. TV przez HDMI podłączone,słuchawki na normalnym wyjściu słuchawkowym,a głośniki podłączone pod przedni panel i przełączam się miedzy trzema wyjściami dźwięku…PZDR!

post-204116-0-27197900-1394363890_thumb.

post-204116-0-49598000-1394364077_thumb.

Jest jeszcze jedno wyjście - zmiana głośników na takie, które posiadają gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe w obudowie głośnika albo wbudowane w pilota.

Bonurs, Twój pomysł jest fajny, ale u mnie jakoś to nie idzie- faktycznie mogę ustawiać te urządzenia jako domyślne, ale jak ustawiam moje głośniki na domyślne to nic nie działa, jak przełącze na słuchawki to one działają, co z głośnikami? ;/

Nie mam pojęcia u mnie wszystko działa,a spróbuj dać restart po zmianie…

Zrestartowałem, zmieniłem miejscami wtyczki i działa Twój sposób :slight_smile: Gdy pierwszy raz podłączyłem głośniki to chyba coś tam źle skonfigurowałem, teraz jest dobrze. Dziękuję wszystkim za pomoc, dziękuję bonurs :slight_smile: