Słuchawki - jakie wybrać dla najlepszej jakości dźwięku?

Witam,

Ostatnimi czasy rozpocząłem poszukiwania jakiś dobrych słuchawek dousznych (ale to nie jest priorytet) z jakością na najwyższym poziomie (jakoś studyjna) w granicy do 400 zł (cena zależy od tego co się trafi).

Chciałbym zapytać jakie firmy polecacie oraz jakie modele są godne uwagi, a także dlaczego tak myślicie.

Pozdrawiam.

Sennheiser MX 880.I nie musisz wydawac 400 PLN. MM70 i to z kolei słuchawki z mikrofonem.Jakość dżwięku doskonała w obu przypadkach.

Jeśli chodzi o słuchawki dokanałowe z bardzo dobrą jakością dźwięku to polecam Brainwavz Proalpha lub M1. Te pierwsze mają niezwykłą szczegółowość, dorównującą dwa razy droższym MEElectronics CC51 i przewyższającą Head-Direct RE-0. Mają oprócz tego niski bas i nasycone, rozciągnięte szeroko w górę pasma wysokie tony i szeroką scenę dźwiękową. Jeśli chciałbyś bardziej podkreślone wokale i łagodniejsze wysokie tony, choć bez takiej zaskakującej szczegółowości (co nie znaczy, że jest ona słaba - wręcz przeciwnie) to polecam kosztujące tyle samo M1. Połączenie ciepła M1 i rozdzielczości oraz szybkości ProAlpha ma dopiero Westone 1, ale one są już trochę poza Twoimi ramami cenowymi.

Z nausznych bez wątpienia Superlux HD 681 i HD 668B. Te pierwsze grają z większym powerem, bardziej pokazują dźwięk w powiększeniu, choć mają przesycone soprany (co łatwo zmienić w EQ ściszając okolice 7kHz o 5-6dB), to w przypadku dobrze zrealizowanych nagrań przekłada się to na więcej energii i szczegółów w dźwięku. Te słuchawki są mało wybaczające dla kiepskich nagrań.

Model 668B ma mniej wysokich tonów w tym zakresie, bardziej oddalony, ale przez to szerzej rozchodzący się dźwięk. Obydwa modele Superluxów posiadam i zawstydzają one słuchawki Sennheiser czy AKG nawet do 500zł. Polecam lekturę recenzji na forum mp3store.

Sennheiser to bardzo dobra firma jeśli chodzi o słuchawki, bardzo dobre czyste brzmienie, np. HD 429, ja jestem zadowolony z tych słuchawek i na prawde moge je polecić

Ja używam Razer Moray+ http://www.razershop.pl/p45,razer-moray-plus-czarne-z-mikrofonem.html i jestem zadowolony, szczególnie, że mają mikrofon, bo głównie używam z telefonem.