Słuchawki na wejściu AUDIO pod komputerem działają dobrze a pod smartfonem źle

Mam taki problem mam smartfona samsung galaxy SM-j415F… i teraz dzisiaj a takich białych słuchawkach z wejściem audio popsuła się lewe wejście czyli tylko nadaje na prawym wejście słychać głos, no więc w takiej sytuacji znalazłem inne słuchawki czarne bardzo podobne i podłączyłem do tego smartfona i dziwnie przez nie słychać to znaczy jakby jakiś niski ton tylko nadawał a jak podłączyłem do laptopa kubuntu 20.04 to wszystko dobrze jest.
Czym to może być spowodowane, że na komputerze jest dobrze, a pod telefonem gorzej ?

Możliwe że kupiłeś słabe słuchawki.

Nie rozumiem co znaczy za słabe ?

Może uszkodzony/brudny Jack w smartfonie?

Dodatkowo sprawdź czy balans nie przeszedł na prawą i w lewej 0 mocy (equalizer lub w opcjach ułatwień/programistycznych).

W sensie gówniane podróbki z Chin

Przyjrzyj się wtyczce. Który typ posiadasz?
jack

posiadam typ 2

To są te puste bolce do oszukiwania programów do wideo konferencji, że jest mikrofon lub adapter Jack na mini Jack?

Nie, to są wtyczki Jack, które można przylutować do przewodu i stworzyć samemu kabel, lub naprawić uszkodzony, np. od słuchawek.

Te drugie, które działają poprawnie w laptopie a nie działają w telefonie mają jack typu 2 tak?

Tak.

Sugeruję sprawdzić słuchawki za pomocą np. tego link testu na obu urządzeniach, i proszę napisz czy słychać poprawnie kanały, lewy, prawy.

Tylko na laptopie słychać poprawnie lewy i prawy tzn. lewy na lewym boku a prawy na prawym na smartfonie słychać lewy na obu i prawy na obu.

Z tego wniosek, że albo gniazdo nie wchodzi do telefonu poprawnie (być może powinno mocniej, albo płycej), albo jest uszkodzone gniazdo w telefonie, albo coś w nim utkwiło, np. paprochy z kieszeni, albo wtyczka jest wykonana niezbyt starannie i nie styka jak należy.

Zacząłbym od przedmuchania gniazda, podświetlenia czy coś tam nie siedzi, i ewentualnie sprawdzeniu, czy jacka nie trzeba nieco mocniej wcisnąć. Czasami konstrukcja gniazda jest taka, że wchodzi na 2 razy, to znaczy, trzeba pod koniec mocniej wcisnąć, żeby zatrzasnął się poprawnie.

Ale sprawdzałem na innych słuchawkach czyli na tych co działa tylko jedna słuchawka prawa to tam nie ma takiego dźwięku jest normalny na komputerze i na smartfonie i też na komputerze działa tylko jedna słuchwaka i tak samo na smartfonie.

Być może wtyczka jest wykonana nieco mniej dokładnie i nie styka idealnie. Zwykle w laptopie gniazda są nieco luźniejsze niż te w telefonach. Dlatego niektóre trudno wchodzą, lub nie stykają.

Jutro pójdę do komisu i się ich zapytam.