Słuchawki nauszne do 70 zł


(Pawel Zwolankiewicz) #1

Witam.

Chcę kupić nowe słuchawki w w/w cenie. Przeglądałem allegro i znalazłem to:

http://www.allegro.pl/item1028521873_sluchawki_philips_shp2500_shp_2500_hifi_tv_bonus.html

Czy będzie to dobry wybór, czy dostanę coś lepszego w tej cenie??


(scripter1) #2

To raczej dobre słuchawki (Pasmo przenoszenia od 15 do 22 000 Hz ) ale jak znajdziesz o podobnych parametrach ale z magnesem neodymowym to będą jeszcze lepsze.

Dolna wartość może powinna być 20Hz lub mniej a górna 20 000Hz (czyli 20kHz) lub więcej.

Generalnie philips robi dobre słuchawki.


(system) #3

Do gier czy muzyki ?


(Pawel Zwolankiewicz) #4

Przede wszystkim do muzyki


(scripter1) #5

To nie ma znaczenia do czego bo można mieć muzę albo w dobrej jakości albo słabej i tak samo w grach ścieżka dźwiękowa może być powalająca albo masakrująca uszy.

Poza tym wiele osób nie odczuje większej różnicy (albo wcale jej nie odczuje) między parametrami co podałem jako minimum a lepszymi jakie są podane w specyfikacji tych słuchawek.

Generalnie im lepsze parametry tym lepiej ale takie słuchawki jak te są warte zakupu.


(system) #6

Mylisz się, słuchawki do gier powinny mieć jak najmniej basu bo muszą uświadamiać Ci gdzie porusza się przeciwnik, natomiast muzyka to bass i czystość dźwięku (chociaż i w grach się czasem przydaje).


(scripter1) #7

Ja uważam że bas zawsze powinien być umiarkowany, znaczy żeby nie był za głośny bo będzie zagłuszać soprany a czystość dźwięku też powinna byś zawsze (czyli zakres przenoszonych częstotliwości od jak najniższych do jak najwyższych) - ale to moje zdanie i nie każdy musi lubić takie brzmienie.

Tak na marginesie to osobiście rzuciłem się na porządne słuchawki bluetooth (za 200zł) i odpowiedni adapter bluetooth z odpowiednim programem w zestawie żeby mieć jak najwierniej oddany dźwięk i nie mam ma systemie żadnej korekcji dźwięku. Bluetooth tworzy wirtualną kartę dźwiękową więc unika się problemów natury sprzętowej i zniekształcania dźwięku przez kiepską kartę dźwiękową.


(Pawel Zwolankiewicz) #8

Ok. Dzięki za wasze opinie