Słuchawki nie działają na lewe ucho

Słuchawki nie działają na lewe ucho. Jak laptop był kupiony się tak działo, był Windows 8 64 bit. Potem w serwisie został system na Windows 10 32 bit. A teraz zachciało mi się 64 bitów, bo były potrzebne, i wgrałem Windows 8.1 i potem 10, bo instalacja Windows 10 nie chciała ruszyć, i znowu jest tak jak na początku. Co z tym zrobić? Laptop Lenovo G580.

Sparwdź inne słuchawk na start, żeby na 100% wyeliminować gniazdo, z tego co mówisz wynika, ze to problem sterowników, ale bardzo nietypowy. Masz zainstalowana kartę dźwiękową?

umyj ucho

Zrobione. Dalej nie działa.

Słuchawki na telefonie działają idealnie. Sterowniki do karty dźwiękowej najnowsze.

I co z tego? Podłącz inne na chwilę, w kiosku za 5 zł dostaniesz. Różnicą/problemem może być nawet minimalne wyrobienie gniazdka, przy przesunięciu coś nie zwiera a Windowsy8/10 to przypadek. Naprawdę nie masz drugich słuchawek w domu…?

Podłączyłem inne słuchawki, było całkowicie cicho, ale jak podgłosiłem na 100 to zaczęła działać lewa słuchawka. Więc podłączyłem te, na których działała tylko prawa, zaczęły działać obie.

Uwalone gniazdo w laptopie.

Albo może ktoś przesunął ton na prawą jak nie ryczy ona z 10 razy głośniej od lewej.

Wyjmij i włóż kilka razy, jak problem ze znikajacym dźwiękiem będzie, to kup za 5 zł kartę dźwiekową na usb (nie marudź, to wielkość klucza). Naprawa gniazdka w laptopie wyjdzie drożej i nie jest zbyt opłacalna.

1 polubienie

Po postu usunąłem właśnie sterowniki i zostawiłem te “Urządzenie zgodne ze standarden High Definition Audio”, czyli standardowe i wszystko normalnie zaczęło działać.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.