Słuchawki nie działają po podłączeniu przez mini jack do monitora

Problem wygląda dość prosto. Komputer nie wyszukuje słuchawek.

Uprzedzając pytania.
Słuchawki sprawne, wejście również.
Monitor podłączony HDMI, tak wcześniej działało ( przed przeinstalowaniem systemu).
Prawdopodobnie usunąłem sterowniki i nie wgrały się ponownie po ponownym podłączeniu monitora. Jakieś rady jak uaktywnić to gniazdo ?

Włączyć kartę dźwiękową na HDMI

jak ?

Wciąż nie działa pokazuje, że hdmi jest odłączone.

Czyli nie masz zainstalowanego sterownika HDMI High Definition Audio Device dla swojej karty graficznej.
AMD High Definition Audio Device
albo Nvidia HD Audio
albo Intel High Definition Audio
i na koniec Realtek HDMI High Definition Audio

Wszystkie ty były zainstalowane.
Rozwiązałem problem. Tak jak myślałem, usunąłem jeden sterownik, którym był audio dla wyświetlaczy Intel®. Nie chciał on się sam wgrać, ani po reinstalacji sterowników dźwiękowych czy też monitora. Różne próby podłączenia monitora również nie pomagały.

Sterownika nie mogłem znaleźć na googlach wiec sprawdziłem na innym komputerze, na którym wszystko było okej i znalazłem ów sterownik. Następnie pobrałem program Double Driver umożliwiający Backup sterownika, a następnie przegrałem go na mój komputer tym samym programem.

Czyli nie miałeś sterownika Intel High Definition Audio …więc nie wiem, dlaczego twierdzisz, że wszystkie były zainstalowane.
Przecież każdy z wymienionych przeze mnie dotyczy innej karty graficznej…więc raczej oprócz Realteka, nie miałeś Intel High Definition Audio a jedynie do karty dźwiękowej.
Swoją drogą powinien ci się dociągnąć z automatu w Windows Update.

Swoją drogą, nie wgrał się nawet po przeinstalowaniu ze strony msi czy też po żadnej aktualizacji, a sam intel high definition audio był zainstalowany.

Fajnie byłoby jakbyś podał pełną nazwę tego sterownika, który zadziałał.
Może komuś się w podobnym przypadku przyda.