Słuchawki nie działają - wina dodatkowego oprogramowania?

Na początku października zakupiłem słuchawki Creative Soundblaster blaze.Mikrofon działał bez zarzutu, podlączony z tyłu w czerwone wejście.Pewnego dnia po prostu nie działał. Gdy wlaczylem nasłuchiwanie było słychac szumy ,dźwięki lądowania statku kosmicznego.nie wiedzialem co sie dzieje.Pragnę dodać ze duzo razy najechałem krzesłem na ten kabel ale nic nie urwało i z kablem wydaje sie być wszystko okej.Przeinstalowałem karte dźwiękowa,sterowniki.Ustawilem moj mikrofon na domyslny .Wszystko co można było zrobic to zrobiłem.Nie wiem co zrobić.Obawiam sie najgorszego i po prostu coś sie zjebało w zewnętrznie przez kabel np.a nie w kompie. Jest jescze jedna rzecz ktora chcę dodać.Mianowicie moj brat zainstalował na kompie pare dni przed zaprzestaniem działania mikrofonu-program fxSound dla wzmocnienia dźwięku i nie wiem czy to może tego wina.Prosze o pomoc.Nie wiem co zrobić.

Sprawdź czy działają z telefonem / innym komputerem.

Jak nie to pewnie uszkodziły się słuchawki, jak będą działać to może coś namieszał program do mikrofonu - wtedy na tym podejrzanym komputerze użyj jakiśkolwiek słuchawek by sprawdzić czy będą działać.