Słuchawki Rocat Syva nie działają poprawnie z kartą Creative X-Fi SB Surround USB

Witam. Mam kartę dźwiękową Creative X-Fi SB Surround USB, która leży obok monitora i mam wpięte do niej głośniki 5.1 (model głośników do problemu chyba nie jest potrzebny). Do tej karty wpinałem również słuchawki Creative Fatality (dźwięk mi wystarczał). Ostatnio słuchafony mi się popsuły i wziąłem tych, co używam do telefony a więc Rocat Syva. Kiedy wpinam te słuchawki Rocata do karty Creativa to dźwięk jest dziwny, jakby leciał przez wodę czy coś. Problem nie jest w słuchawkach, bo wpięte w złącze w obudowie komputera dają dźwięk normalny. Również dodam, że kata nie jest popsuta (na słuchawkach siostry sprawdziłem i działa ok).

Czy wiek ktoś, co może być przyczyną?

Hej,

A do którego złącza podłączasz słuchawki? Nie masz włączonych jakiś efektów dźwiękowych? Czy przypadkiem te słuchawki z telefonu nie są wyposażone także w mikrofon?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Słuchawki Rocat mikrofon mają, a co do efektów to nie włączałem.

Hej.

I to jest właśnie przyczyna. Słuchawki posiadają 4-sygnałowe złącze mini-jack, które jest niekompatybilne z klasycznym złączem mini-jack. Do poczytania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_%28wtyczka%29#Jack_3.2C5.C2.A0mm_.28minijack.29.

Sprawdziłem to też u siebie - posiadam dokładnie ten sam model karty dźwiękowej. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego z telefonu LG w słuchawkach pojawia się ogromny surround. Jedynym więc rozwiązaniem problemu jest zmiana słuchawek na inne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Albo zakup przejściówki http://www.amazon.co.uk/StarTech-3-5mm-Headset-Splitter-Adapter/dp/B0058DOWH6/ref=pd_sim_computers_4/277-8780792-7742615 czyli rozgałęźnika z 4-pinowego jacka na 2 osobne jacki od słuchawek i mikrofonu.

Dzięki @Dimatheus i @hindus za odpowiedź. Planuje zakupić słuchawki RAZER Kraken (kuzyn ma) i tam też jest jedno 4-sygnałowe złącze mini-jack. Na allegro za 15 zł z przesyłką http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-x2-jack-jack-4-pin-delock-i5610586266.html zamówiłem przejściówkę z 4-pinowego jacka na 2 osobne jacki.