Słuchawki się rozłączają w Windows 10

Cześć, mam od pewnego czasu upierdliwy problem związany ze słuchawkami. mianowicie problem polega na tym że podczas , oglądania, słuchania czy też rozmowy przez nie, po delikatnym ruszeniu głową pojawia się komunikat w systemie o odłączeniu słuchawek, czy też mikrofonu. Jest to o tyle upierdliwe że czasem jednej rozmowy przez skype komunikat potrafił się pojawić z 10 razy w przeciągu kilku minut. Dodam jeszcze że w trakcie tego komunikatu przestaje działać lewa bądź prawa słuchawka.
Słuchawki mam podłączone na przednim panelu przez dwa port Jack.
Zauważyłem że jak pokręcę wtykami jack przy tym porcie to dźwięk wraca do normy i jest dobrze do czasu aż nie zacznie się od nowa. Wygląda to tak jakby wtyki Jack nie stykały się do końca z portem i moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobi? Czy muszę wymienić front panel z portami?

Przyczyn może być kilka. Sugeruję sprawdzić czy jest dobrze wciśnięta kostka audio do płyty głównej. Najlepiej wyjąć i włożyć ponownie, sprawdzić czy słuchawki działają poprawnie z innym sprzętem. Sprawdzić jak się sprawują po podłączeniu do tylnego panelu, bezpośrednio do płyty głównej. Jeśli wyeliminujesz inne przyczyny, to znaczy, problem występuje wyłącznie w momencie korzystania z przedniego panelu a winy nie ponosi słaby kontakt kostki na płycie, to albo jest problem z połączeniem od strony panelu, albo z samymi portami audio. W pierwszym przypadku należy zdjąć przednią maskownicę obudowy i zobaczyć, czy przewody audio są lutowane do panelu, czy w postaci kostki, jeśli kostka, to można spróbować wyjąć i włożyć ponownie. Jeśli są lutowane i połączenia wydają się być sprawne, być może problemem są same złącza.
Istnieje szansa, że są po prostu zaśniedziałe. W celu ich oczyszczenia można użyć niewielkiej ilości środka konserwującego, np. WD40, spray do potencjometrów itp. delikatnie psiknąć do środka i następnie kilkukrotnie włożyć i wyjąć końcówki jack, trochę nimi pokręcić w prawo i lewo. Jeśli to nie pomoże, to wtedy trzeba wymienić albo gniazda, albo cały panel.

Dzięki za radę, podłączyłem słuchawki do tylnego panelu i narazie wygląda że działają poprawnie, brak komunikatu o odłączeniu słuchawek w systemie. Co prawda raz dzwiek w jednej z muszli słuchawek zanikł w trakcie słuchania muzyki ale raczej nie była to wina tylnego panelu audio bo nie było komunikatu w systemie o odłączeniu. Tylko samego kabla, do którego odłączyłem i ponownie podłączyłem słuchawki.

Nie byłem wstanie sprawdzić na innym komputerze bo posiadam tylko jeden. Muszę jeszcze tylko sprawdzić tą kostkę audio na płycie głownej o której wspomniałeś.

Mam prośbę muszę kupić kabel do słuchawek z mikrofonem by nie musieć już ich podlaczać do przedniego panelu. Tylko nie mogę znaleść w sieci odpowiedniego minijacka 3.5 mm.