Słuchawki SteelSeries Siberia i wbudowana karta dźwiękowa - jak połączyć?

Witam.

 

Od niedawna zostałem właścicielem słuchawek SS Siberia V2 Frost Blue, wszystko pięknie i ładnie, tylko jedna rzecz mnie gryzie.

 

Słuchawki są podłączane przez USB. Mam też głośniki i jak chcę sobie posłuchać muzyki podczas sprzątania, to oczywiście chciałbym korzystać z nich. I tu jest taka niedogodność - muszę wchodzić do ustawienia dźwięku i zmieniać urządzenie domyślne z słuchawek na głośniki (http://i.imgur.com/7BWy4hD.jpg). To samo tyczy się stereo mixa. Jeśli mam Syberki jako domyślne, jak ustawię stereo mix to nic przez to nie idzie, w sumie to rozumiem dlaczego (korzystanie z dwóch różnych kart dźwiękowych). Na koniec pytanie tak jak w temacie - czy jest jakiś sposób, aby jakoś te dwie karty ze sobą połączyć, żeby działały razem w tym samym czasie?

 

Z góry dzięki.

Raczej nie.

 

Jedyny sposób aby dźwięk był odtwarzany na dwóch kartach dźwiękowych jednocześnie to program odtwarzający musi mieć taką funkcję aby wysyłać dźwięk jednocześnie do dwóch urządzeń.

Ale osobiście nie znam żadnego programu który by to potrafił (z żadnej kategorii programów), teoretycznie od strony programistycznej jest możliwe napisanie takiego programu ale wiąże się z tym sporo problemów dla programisty więc raczej mało kto jest zainteresowany aby jego program to potrafił.

 

Osobiście próbowałem jednego z twórców popularnego programu przekonać do dodania takiej funkcjonalności bo widzę w tym potencjał ale nie miałem siły przebicia.

Jako użytkownik nic nie zrobisz z gotowym programem aby dodać mu taką funkcjonalność.

 

Tak sobie jeszcze pomyślałem że od strony programistycznej prawdopodobnie dało by się stworzyć sterownik który kreowałby w systemie nową wirtualną kartę dźwiękową która kierowany do niej dźwięk by przesyłała dalej równolegle do dwóch innych kart dźwiękowych obecnych w systemie (do ich sterowników) ale to już wyższa szkoła jazdy i zadanie typowo dla programisty znającego się na tym.

Dziękówka :*