Słuchawki stereo vs mono - moc dźwięku

Mam pytanie. Czy słuchawki do telefonu (przewodowe) typu stereo odtwarzałyby muzykę głośniej niż słuchawki mono, czy dałyby tylko lepsze efekty dźwiękowe?

Nie spotkałem się ze słuchawkami mono.

Czy będzie głośniej to się okaże gdy sam wypróbujesz. Same cyferki nic nie znaczą, każda słuchawka ma inną budowę, inaczej przenosi dźwięk.

Niestety mój telefon nie jest najwyższych lotów a jego słuchawki w wersji mono http://www.mediamarkt.pl/przemysl/zesta … ,id-173363 :smiley: sa na prawde tragiczne. Dlatego zastanawiam sie nad wersja stereo http://www.mediamarkt.pl/przemysl/zesta … ,id-173365 ale po wypróbowaniu raczej nie bede mógł zwrócić ;p

Te stereo które podałeś nie pasują do twojego telefonu, bo widzę że mono to jack 3.5mm, a stereo to jack 2.5mm.

Jeśli chcesz tylko do muzyki to sprawdź w sklepie normalne słuchawki bez mikrofonu i nie od Nokii tylko jakieś normalne, po co przepłacać za znaczek.

Słuchawka mono to chyba taka od zestawu “głośnomówiącego” gdzie ma się tylko jedną słuchawkę :stuck_out_tongue:

A nie bedzie konfliktu związanego z kompatybilnością skoro słuchawki bedą innej firmy? Zawsze mnie to zastanawiało

Dodane 18.01.2013 (Pt) 16:14

Wolne żarty, nie widziałeś co jest na obrazku w linku? :stuck_out_tongue:

No na zdjęciu jest 1 mikrofon i 1 słuchawka, czyli typowe mono do rozmów a nie do muzyki.

Nie, najważniejszy jest rodzaj wtyku. Zobacz czy twój telefon obsługuje w ogóle dźwięk stereo. Bo może mieć tak że jeden kanał to jest mono out, drugi mono in który nie “przełączy” się w stereo.

Ale ma dwie słuchawki tylko tak lewacko zamieścili screena na stronie :stuck_out_tongue:

Ok, rodzaj wtyku, już będę wiedział. A co do trybu stereo, to w ustawieniach słuchania radia jest opcja: Wyjście> stereo /mono, więc zdaje mi się, że przełączy :wink:

Kolego, jak już słusznie zauważył ra-v , te zestawy różnią się tylko tym, że w WH-100 jest inny rodzaj wtyku (2,5 mm) niż w zestawie WH-101 (3,5 mm). W obu zestawach mikrofon jest ten sam - monofoniczny. W zestawach słuchawkowych do telefonów bardzo rzadko stosuje się mikrofony stereofoniczne - taki zestaw się wtedy różni tym że dla mikrofonu ma osobny wtyk jack (czyli są to słuchawki do komputera a nie do telefonu).

"głośność " jest zależna od wielu czynników. Ja wybrał bym stereo bez względu na poziom głośności.

Co do np. mp3 powyżej 95 dB słychać już zbyt wyraźnie trzaski a do wyrównania głośności polecam mp3Gain.

Nic nie wniosles do dyskusji. Sam rav napisal ze nie spotkal sie jeszcze z mono - przewertuj posty :wink:

Gdyby te słuchawki mono miały dwie słuchawki to tylko jedna by grała, mono oznacza pojedynczy, czyli jedna słuchawka.

Kup jakieś normalne słuchawki na jacka 3,5mm, a nie płać za znaczek :smiley:

No to potwierdza sie stwierdzenie ferdka k. że sa rzeczy które sie fizjologom nie śniły bo mam 2 sluchawki! Ale mniejsza o to ;D

Skoro masz dwie słuchawki to masz słuchawki stereo :slight_smile: Po czym wnioskujesz, ze twoje są mono?

Podaj najlepiej model telefonu to ktoś na pewno Ci poleci dobre i pasujące słuchawki.