Słuchawki świrują

Powiem szczerze nawet nie wiem gdzie temat umieścić więc z góry przepraszam. Na starym laptopie gdzie mam jeszcze system xp działają bez zarzutu. Na stacjonarnym gdzie mam siódemkę jakość dźwięku jest gorsza(zero basu) a nagrywanie mikrofonu jest straszne(głośny stały szum plus trzaski w glosie). Próbowałem rożnych ustawień w sterowniku “Relatek HD Audio” nic to nie dało, swoją drogą strasznie nieczytelny program :rage: Pojęcia nie mam jak to naprawić ;/

Problem można ominąć stosując zewnętrzną kartę dźwiękową USB. Polecam do rozważenia zakup małej, poręcznej karty systemu 2.0 produkcji “Creative” model “SOUND BLASTER X-FI GO! PRO”. Karta doskonale współpracuje z każdymi głośnikami aktywnymi systemu 2.0 i ze słuchawkami od najbardziej popularnych do linii professional. Zawiera osobne niskoszumowe wejście mikrofonowe. Wyposażona jest w bogate oprogramowanie dające pełną kontrolę nad parametrami karty. Funkcjonuje niezależnie od wbudowanej do kompa karty dźwiękowej (którą można wyłączyć). Rewelacyjna jakość za niewielką cenę.

aha
wolał bym jakieś bardziej przyziemne rozwiązanie zważywszy że problem jest niemal na 100% sprawą ustawień, mogę zanieść jednostkę do komputerowego i tam mi pewnie zrobią to za dwie trzy dychy
myślałem że może ktoś już miał taki problem i może się podzielić z grupą :slight_smile:

Sugeruję jak wyżej, ponieważ objawy wskazują na uszkodzenie przetwornika AD-DA w strukturze karty dźwiękowej komputera. Brak zmian w trybie awaryjnym potwierdzi diagnozę.