Słuchawki świrują

(powitac07) #1

Powiem szczerze nawet nie wiem gdzie temat umieścić więc z góry przepraszam. Na starym laptopie gdzie mam jeszcze system xp działają bez zarzutu. Na stacjonarnym gdzie mam siódemkę jakość dźwięku jest gorsza(zero basu) a nagrywanie mikrofonu jest straszne(głośny stały szum plus trzaski w glosie). Próbowałem rożnych ustawień w sterowniku “Relatek HD Audio” nic to nie dało, swoją drogą strasznie nieczytelny program :rage: Pojęcia nie mam jak to naprawić ;/

(altunyo) #2

Problem można ominąć stosując zewnętrzną kartę dźwiękową USB. Polecam do rozważenia zakup małej, poręcznej karty systemu 2.0 produkcji “Creative” model “SOUND BLASTER X-FI GO! PRO”. Karta doskonale współpracuje z każdymi głośnikami aktywnymi systemu 2.0 i ze słuchawkami od najbardziej popularnych do linii professional. Zawiera osobne niskoszumowe wejście mikrofonowe. Wyposażona jest w bogate oprogramowanie dające pełną kontrolę nad parametrami karty. Funkcjonuje niezależnie od wbudowanej do kompa karty dźwiękowej (którą można wyłączyć). Rewelacyjna jakość za niewielką cenę.

(powitac07) #3

aha
wolał bym jakieś bardziej przyziemne rozwiązanie zważywszy że problem jest niemal na 100% sprawą ustawień, mogę zanieść jednostkę do komputerowego i tam mi pewnie zrobią to za dwie trzy dychy
myślałem że może ktoś już miał taki problem i może się podzielić z grupą :slight_smile:

(altunyo) #4

Sugeruję jak wyżej, ponieważ objawy wskazują na uszkodzenie przetwornika AD-DA w strukturze karty dźwiękowej komputera. Brak zmian w trybie awaryjnym potwierdzi diagnozę.