Słuchawki w windows 7

Mam taki problem. Mam z tyłu w komputerze 3 wejścia zielone i czerwone oraz niebieskie. Pod zielone są podłączone głośniki. Pod czerwone jest podłączony mikrofon a pod niebieskie słuchawki. I mam problem z niebieskim wejściem bo mi nie działają słuchawki . Mój sterownik to Reltek AC97. Na płycie orginalniej był tylko na win xp i 2000 a pobrałem z neta ten program na viste oraz 7 i nic jak zainstaluje tą aplikacje to nie dzieła. Windows 7 nie przyjmuje tego 3 niebieskiego wejścia. Powiedzcie czy można pobrać jakiś inny program.

Pozdrawiam domell98 :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Nic dziwnego, że na niebieskim Ci nic nie działa, bo to jest wejście a nie wyjście.

Ale czemu to wyjście niebieskie nie działa a zielone i czerwone działa?

Podłącz do niebieskiego radio, wieżę albo odtwarzacz mp3 i zobaczysz że będzie działać! :smiley:

No przecież napisałem… Niebieskie to jest WEJŚCIE na dźwięk a nie WYJŚCIE tak, jak to zielone.

Ale ja miałem podłączone tak windows xp jak teraz i wszystko grało! !!

Daje jeszcze fote co się dzieje jak instaluje AC97 na win 7

692484.jpeg

I jak wezme Zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to

to za 20 sekund wyskakuje ponownie do samo okno! !!

Nie rozumiesz, że to niebieskie gniazdo to jest wejście (dokładniej mówiąc wejście liniowe)? Z tego gniazda nie będziesz miał dźwięku w głośnikach czy w słuchawkach, bo na to nie pozwala sama konstrukcja karty dźwiękowej. Do tego gniazda się podłącza (na przykład) wyżej wymienioną wieżę, żebyś mógł np. nagrywać stację radiową.

Daj większego screena, bo z tego nic nie widać.

Ale czemu miałem podłączone głośniki na windows Xp i wszyto było ok i chodziło.

Bo były podłączone do wyjścia głośnikowego, a nie wejścia liniowego - proste. Nie ma prawa, żeby dźwięk był w głośnikach z wejścia liniowego i nie zmienią tego żadne sterowniki.

no chyba że to jest karta 5.1 albo 7.1 to chyba wtedy gniazda mają “płynne” zastosowanie. czy się mylę?

Ale na win xp miałem pod niebieskie słuchawki i wszytko słyszałem ale były podłaczone przez realteka jako wejście takie jak zielone.

imeehow: autor napisał, że “Mam z tyłu w komputerze 3 wejścia zielone i czerwone oraz niebieskie.”, więc raczej nie jest to karta 5.1 albo 7.1

domell98: widocznie pomyliły Ci się kolory, bo to na prawdę nie ma prawa działać. Z wejścia liniowego nie zrobisz wyjścia na głośniki od tak.

W sumie niektóre karty/sterowniki są wstanie emulować wejście jako wyjście.

Może niektóre tak, i nie przeczę temu, ale na pewno nie zrobi tego zintegrowana dźwiękówka Realteka ;).

EDIT: Myliłem się, udało mi się to osiągnąć na Realteku, więc może i Tobie się to uda. Jak widać wprowadzałem w błąd, za co przepraszam, człowiek uczy się całe życie… Musiałbyś najpierw ściągnąć i zainstalować odpowiednie sterowniki do 7, i dać większy screen tego błędu.

Witaj @domell98. Zapoznaj się proszę z treścią poniższych tematów i zmień tytuł swojego wątku na konkretny, mówiący o problemie. W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: problem-problemie-poszukuje-szukam-t61101.html

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Temat przenoszę w odpowiednie miejsce. Pozdrawiam.