Słuchawki w windows 7

(Domell98) #1

Mam taki problem. Mam z tyłu w komputerze 3 wejścia zielone i czerwone oraz niebieskie. Pod zielone są podłączone głośniki. Pod czerwone jest podłączony mikrofon a pod niebieskie słuchawki. I mam problem z niebieskim wejściem bo mi nie działają słuchawki . Mój sterownik to Reltek AC97. Na płycie orginalniej był tylko na win xp i 2000 a pobrałem z neta ten program na viste oraz 7 i nic jak zainstaluje tą aplikacje to nie dzieła. Windows 7 nie przyjmuje tego 3 niebieskiego wejścia. Powiedzcie czy można pobrać jakiś inny program.

Pozdrawiam domell98 :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

(przemek7525) #2

Nic dziwnego, że na niebieskim Ci nic nie działa, bo to jest wejście a nie wyjście.

(Domell98) #3

Ale czemu to wyjście niebieskie nie działa a zielone i czerwone działa?

(imeehow) #4

Podłącz do niebieskiego radio, wieżę albo odtwarzacz mp3 i zobaczysz że będzie działać! :smiley:

(przemek7525) #5

No przecież napisałem... Niebieskie to jest WEJŚCIE na dźwięk a nie WYJŚCIE tak, jak to zielone.

(Domell98) #6

Ale ja miałem podłączone tak windows xp jak teraz i wszystko grało! !!

Daje jeszcze fote co się dzieje jak instaluje AC97 na win 7

692484.jpeg

I jak wezme Zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to

to za 20 sekund wyskakuje ponownie do samo okno! !!

(przemek7525) #7

Nie rozumiesz, że to niebieskie gniazdo to jest wejście (dokładniej mówiąc wejście liniowe)? Z tego gniazda nie będziesz miał dźwięku w głośnikach czy w słuchawkach, bo na to nie pozwala sama konstrukcja karty dźwiękowej. Do tego gniazda się podłącza (na przykład) wyżej wymienioną wieżę, żebyś mógł np. nagrywać stację radiową.

Daj większego screena, bo z tego nic nie widać.

(Domell98) #8

Ale czemu miałem podłączone głośniki na windows Xp i wszyto było ok i chodziło.

(przemek7525) #9

Bo były podłączone do wyjścia głośnikowego, a nie wejścia liniowego - proste. Nie ma prawa, żeby dźwięk był w głośnikach z wejścia liniowego i nie zmienią tego żadne sterowniki.

(imeehow) #10

no chyba że to jest karta 5.1 albo 7.1 to chyba wtedy gniazda mają "płynne" zastosowanie. czy się mylę?

(Domell98) #11

Ale na win xp miałem pod niebieskie słuchawki i wszytko słyszałem ale były podłaczone przez realteka jako wejście takie jak zielone.

(przemek7525) #12

imeehow: autor napisał, że "Mam z tyłu w komputerze 3 wejścia zielone i czerwone oraz niebieskie.", więc raczej nie jest to karta 5.1 albo 7.1

domell98: widocznie pomyliły Ci się kolory, bo to na prawdę nie ma prawa działać. Z wejścia liniowego nie zrobisz wyjścia na głośniki od tak.

(DiamondBack) #13

W sumie niektóre karty/sterowniki są wstanie emulować wejście jako wyjście.

(przemek7525) #14

Może niektóre tak, i nie przeczę temu, ale na pewno nie zrobi tego zintegrowana dźwiękówka Realteka :wink:.

EDIT: Myliłem się, udało mi się to osiągnąć na Realteku, więc może i Tobie się to uda. Jak widać wprowadzałem w błąd, za co przepraszam, człowiek uczy się całe życie... Musiałbyś najpierw ściągnąć i zainstalować odpowiednie sterowniki do 7, i dać większy screen tego błędu.

(squeet) #15

Witaj @domell98. Zapoznaj się proszę z treścią poniższych tematów i zmień tytuł swojego wątku na konkretny, mówiący o problemie. W tym celu należy użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: problem-problemie-poszukuje-szukam-t61101.html

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Temat przenoszę w odpowiednie miejsce. Pozdrawiam.