Słuchawki, Windows 7 32 bit, nie pobiera sterowników

(Parszywek77) #1

Witam,

kupiłem słuchawki Gembird MHS-U-001, ze względu na zepsute gniazdo jack do mikrofonu. Tutaj narodził się problem: po podłączeniu do komputera Windows ma problem ze znalezieniem sterowników. Próbowałem szukac w google, jednak wydaje mi się, że to rzadki problem i nic nie znalazłem. Na stronie producenta sterowników nie znalazłem, jest tylko notka by podłączyć do komputera i same się pobiorą... Próbowałem aktualizować sterowniki karty dźwiękowej, jednak to nic nie dało. Macie może pomysł co mogę w tej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Parszywy

(XMan) #2

Nie możesz podać więcej ?

System (bit), nazwa płyty głównej, nazwa karty dźwiękowej ?

(Parszywek77) #3

Właściwie to jest laptop, Lenovo G570. Jak sprawdzam AIDA64 to nazwa płyty głownej: Lenovo 20079.

System to Windows 7 32 bit

Karta dźwiękowa Conexant Cx20590 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [b-3]    PCI - tez z AIDY, nie znam sie za bardzo na tym i nie wiem czy właściwe podałem

(XMan) #4

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej Chipset oraz Service Pack 1?

W Menedżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych wykrzykników lub znaków zapytania ?

(Parszywek77) #5

Nie wiem o czym mówisz, więc raczej nie :slight_smile: jak już mówiłem za bardzo się nie znam

zółty wykrzyknik jest tylko przy C-Media USB Headphone Set - czyli przy sluchawkach (wykrywa je ale nie znajduje sterownikow, traktuje jako urzadzenie nieokreslone)

(Ero12) #6

Service Pack 1 to aktualizacja systemu, robisz ja przez Windows Update ewentualnie sam możesz ją ściągnąć i zainstalować.

Z tego co mi się wydaje, nie szukasz sterowników do słuchawek, a karty dźwiękowej na usb, bo to co masz z wykrzyknikiem właśnie tym jest, czy się mylę ?

Jeżeli jednak nie, to musisz sczytać model z niej i pobrać odpowiednie sterowniki z tej strony:

(Agatonster) #7

Parszywy

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Parszywek77) #8

Windows Update mi nie zainstalował Service Packa, próbuje zrobić to ręcznie alę ciągle jakiś błąd/niepowodzenie

Czytałem o tych słuchawkach, że mają wbudowany chipset - to chyba dlatego wykrywa jako kartę dźwiękową

Na tą stronę trafiłem już wcześniej, jednak kompletnie nie wiem który z linków ściagnąć. Skąd odczytać model?

(XMan) #9

Windows 7 Sevice Pack1 32 bit:

http://download.microsoft.com/download/0/A/F/0AFB5316-3062-494A-AB78-7FB0D4461357/windows6.1-KB976932-X86.exe