Słuchawki - wyłączający się prawy kanał


(CoolWeed) #1

Witam , mam problem otóż przy podłączonych słuchawkach kiedy oglądam film lub gram w jakąś grę dzwięk na prawym kanale się wycisza i zostaje tylko kanał lewy a po chwili z powrotem wraca i tak w kółko . Nie mam pojęcia co z tym zrobić więc proszę o jakąś pomoc . Pzdr .


(falcon89) #2

Czy nie jest to wina słuchawek (uszkodzone)?

Sprawdź na innym źródle dźwięku.


(Walkiria 84) #3

prawdopodobnie przebicie kabla (najczęściej przy odgięte przy wtyczce lub przy muszlach)


(Guiness) #4

Najprawdopodobniej wina słuchawek ale żeby być pewnym czy to nie problem z gniazdkiem urządzenia podłącz inne słuchawki i sprawdź czy nie dzieje się to samo.

Jeżeli to słuchawki i są nowe to od razu wymienić. Tak jak piszą koledzy, najprawdopodobniej jakieś przebicie na przewodach, w miejscach lutowań albo np. regulatorze głośności (jeśli taki jest), w muszlach albo wewnątrz samej wtyczki, która jest nierozbieralna. Jeśli nie są na gwarancji to możesz próbować naprawiać ale to na ogół masa grzebania bo kabelki sygnałowe są bardzo cieniutkie i na dodatek w oplocie i bardzo łatwo pourywać te dotąd nieuszkodzone.


(CoolWeed) #5

Dodam jeszcze że zanikanie dzwięku na prawym kanale przebiega bardzo płynnie , nie jest to nagłe zdarzenie . Powrót następuje nieraz płynnie nieraz momentalnie .

-- Dodane 10.11.2013 (N) 12:39 --

Temat można zamknąć .