Słuchawki z mikrofonem - PROBLEM

Wtam.

Mam pewnien kłopot, jak w temacie - dotyczy słuchawek z wbudowanym mikrofonem.

Z tego co wiem, komputery i laptopy ( ja mam właśnie notebooka ) mają dwa wejścia “muzyczne”, że tak je nazwę, czyli słuchawkowe i mikrofonowe.

Na świecie istnieje coś takiego jak “Słuchawki z Mikrofonem”, a wszystkie (bądź 99,99999% -_- ) ma jeden wtyk do takiego wejścia “muzycznego” czyli Jack.

A więc tutaj zaczyna się problem:

Skoro mam dwa wejścia w komputerze - osobno na mikrofon i na słuchawki, a moje słuchawki Z mikrofonem mają tylko jedno wejście, i jest tak chyba we wszystkich słuchawkach (nie licząc bezprzewodowych?) to to jest chyba normalne. Więc tak: jeżeli podłączę słuchawki do wejścia na śłuchawki/głośniki to tylko słychać dźwięk a mikrofon nie działa, natomiast jeżeli wsunę wtyk do wejścia na mikrofon to wtedy mikrofon działa, a dźwięku nie ma. Telefony komórkowe mają tylko jedno wejście (identyczne rozmiarowo jak te w kompach) a działają zarówno jako mikrofon jak i słuchawki.

Nie wiem czy rozumiecie, ale chodzi głównie o to, że na telefonie Skype działa tak jak ma działać a w komputerze działa tylko zależnie od tego, do jakiego wejścia wsunę słuchawki, czyli albo inni mnie słyszą , a ja ich nie, albo na odwrót.

Czy powinienem zainstalować jakieś sterowniki? A może trochę źle pojmuję to wszystko i czas najwyższy kupić osobny mikrofon? Moje słuchawki to Urbanears Plattan, ale to chyba nie ma znaczenia.

Proszę, pomóżcie uporać się z tym problemem.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

cimky

Zazwyczaj słuchawki z mikrofonem mają dwa wtyki typu “jack”. Jeden do słuchawek, drugi do mikrofonu. Zapewne posiadasz wtyk 4-polowy (zdjęcie ilustracyjne ). Najlepiej, jak byś dokupił specjalną przejściówkę do takiego wtyku, który posiadasz ( PRZYKŁAD ).

Jakiego, dokładny model ?

Jaki system oraz karta dźwiękowa ?

@grandmaniek2010

Tak, właśnie tak wygląda mój wtyk :slight_smile: Pod jakim hasłem mogę “Wygooglować” taką przejściówkę?

Dodane 06.07.2012 (Pt) 20:26

@XMan

Tutaj właśnie znajdziesz parametry mojego laptopa:

http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?LNG=20&service=CE&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=124708

Nie podałeś jaki system ?

W parametrach nie widzę dokładnej nazwy karty dźwiękowej ?

Szukaj w tym kierunku: adapter jack 4pin żeński. Chociaż ciężko coś znaleźć w tym kierunku… :? Zawsze też możesz sam zabrać się za podmianę jednego wtyku na dwa. Tu masz przykładową ilustrację opisującą wtyk: KLIK.

@XMan

No tak, system mój to akurat XP Pro a karta dźwiękowa to z tego co wyczytałem to Intel High Definition Audio kompatybilny z SB Pro

Dodane 06.07.2012 (Pt) 20:47

@grandmaniek2010

Dzięki, mój rodzic podpowiada mi, iż przejściówka którą podałeś mi na zdjęciu najprawdopodobniej znajduje się w MediaMarkt’ecie, więc poszukam^^

Dodane 12.07.2012 (Cz) 8:58

W MediaMarkecie ludzie nie mieli chyba pojęcia, że takie coś istnieje -_- ogółem- nie ma. Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć taką przejściówkę?

@REF